W Kliniskach mają dość dzików? Jest wniosek o odłów

2022-09-19 17:26
Paweł Palica
2022-09-19 17:26

Coraz większy problem ze stare rozrastającą się populacją dzików mają mieszkańcy południowej części naszej gminy. Jest szansa, że problem ów zostanie choć częściowo rozwiązany.

Dziki coraz mocniej dają się we znaki mieszkańcom Klinisk (zdjęcie ilustracyjne)

Na kłopotliwe sąsiedztwo dzików zwrócił niedawno władzom gminy radny Robert Kuszyński. Twierdzi on, że jedno ze stad  liczy ok. 30 sztuk, a zwierzęta posiadają swoje legowiska m.in. w lesie przy zakładzie firmy Mondi, jak i tuż za kościołem. 

- Docierają do mnie liczne głosy mieszkańców o poprzewracanych koszach na śmieci, zniszczonych trawnikach, jak również o atakach dzików na mieszkańców - informuje R. Kuszyńśki.

Wniosek złożony przez radnego Kuszyńskiego doczekał się już odpowiedzi. Burmistrz Krupowicz poinformował go, że do starostwa skierowany trafiło zapytanie o wydanie pozwolenia na odłów ok. 20 sztuk dzików, żyjących w okolicach Klinisk, a gdy takowe rzeczywiście trafi do urzędu, podjęte zostaną stosowne działania. O terminach nie ma obecnie żadnej mowy.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xyz

odpowiedz
19.09.2022 21:35

Kliniska, Rurzyca itp odrolnione wszystko co się da- domy rosną jeden na drugim. Piękne tereny natura 2000, tylko na naturę miejsca brak...

Pan

odpowiedz
20.09.2022 16:11

Niech trochę ludzi odłowią bo jest za dużo. Czy człowiek jest Bogiem ?