W Goleniowie zatrzymano pedofila? Podejrzany usłyszał zarzuty

2022-06-02 11:35
Paweł Palica
2022-06-02 11:35

Prokuratura w Goleniowie prowadzi postępowanie dotyczące przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Do aresztu trafił już podejrzany w tej sprawie.

Od dobrych kilku tygodni krążą po Goleniowie pogłoski, jakoby dojść miało do aresztowania mężczyzny, który dokonał przestępstw seksualnych wobec dziewczynki, której daleko do pełnoletności. Wszystko wskazuje niestety na to, że mają one pokrycie w rzeczywistości. O szczegółach oczywiście mówić nie sposób, na zadane przez nas pytanie w tej sprawie uzyskaliśmy jednak odpowiedź, z której wynika, że tego typu postępowanie jest prowadzone. 

- Prokuratura Rejonowa w Goleniowie prowadzi postępowanie dotyczące przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. W tej sprawie został zatrzymany podejrzany, który usłyszał zarzut i wobec którego na wniosek Prokuratora został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Jednocześnie z uwagi na charakter sprawy, rodzaj czynu, a także dla dobra prowadzonego postępowania Prokuratura nie udziela informacji o szczegółach tej sprawy
- informuje rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Z art. 200 Kodeksu Karnego wynika, że zatrzymanemu goleniowianinowi może grozić kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!