To tam powstanie park handlowy?

2023-04-27 5:54
Sylwester Wasiak
2023-04-27 5:54

Cztery podmioty wyraziły zainteresowanie wybudowaniem parku handlowego na obrzeżach Goleniowa. Jakiego rodzaju sklepy mogą tam powstać?

Na wczorajszej sesji rady miejskiej w Goleniowie radni przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego teren pomiędzy ulicą Nowogardzką a linią kolejową, położony w obrębie geodezyjnym nr 4 miasta Goleniów. Chodzi konkretnie o teren na przedłużeniu ulicy Nowogardzkiej, po jej lewej stronie za przejazdem kolejowy jadąc od Goleniowa. Obecnie są to użytki rolne o powierzchni ok. 9,5 ha.
- Cztery podmioty wyraziły zainteresowanie zainwestowaniem w tym rejonie Goleniowa. W pobliżu powstaje osiedle mieszkaniowe, są też plany na dużą inwestycję w okolicach lotniska. Inwestorzy zwrócili się do nas z zapytaniem o możliwość wybudowania parku handlowego w tym rejonie To dziś dosyć popularne miejsca, które są już np. w Szczecinie czy Stargardzie. Firma taka buduje obiekt pod park handlowy, a poźniej wynajmuje przestrzenie firmom z branży spożywczej, odzieżowej, obuwniczej czy drogerii. Jako gmina chcemy przygotować grunt, stąd uchwała w sprawie sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Jak już przygotujemy dokumenty, ogłoszony zostanie przetarg i wówczas zainteresowane firmy będą mogły do niego przystąpić – powiedział nam Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
27.04.2023 08:52

Koniowi to tlumacz Wasiak, Koniowi.

Konik

odpowiedz
29.04.2023 06:52

Naprawdę potrzebne jest kolejne centrum handlowe na użytkach rolnych ? Centrum miasta wyglada jak wyglada , pełno lokali czeka na wynajem a będzie budowane tysiące metrów betonozy . A może któryś radny ma kilka hektarów i chce zarobić ?