W Czarnocinie już sprzątają świat

2022-09-09 14:41
Paweł Palica
2022-09-09 14:41

Mieszkańcy Czarnocina w gminie Stepnica nie czekali na trzeci weekend września, by przystąpić do akcji Sprzątania Świata. Wzięli się za to dużo wcześniej.

Jak podaje strona stepnica.pl, sołtys Czarnocina Anna Potomska już przystąpiła do dzieła i zachęca inne osoby do przyłączenia się. Jak sama twierdzi, o znalezienie miejsce, które wysprzątać należy, nie było trudno, a do podjęcia działań wystarczyły chęci, pomoc rodziny i pogoda. Z niewielkiego kawałka zebrała cztery wory śmieci. 

Władze Stepnicy zachęcają do podejmowania podobnych działań. Wystarczy poinformować o swoich planach urząd (pod numerem telefonu 502 440 944), podać, gdzie będą składowane śmieci, a zostaną one odebrane na koszt gminy. Dostarczone zostaną również worki na odpady.

Tegoroczny finał akcji zaplanowany jest na 22 września.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kaz

odpowiedz
10.09.2022 09:13

U nas także by się przydało. Gdzie kolejek spojrzysz puszki po piwie, po napojach energetycznych, butelki po piwie. A swoją drogą kto najwięcej to zostawia? Szczególnie puszki po napojach energetycznych? Nie stara ludzie, tylko Wy młodzież, bo przecież menele tego nie piją. Papierki, torebki po chipsach i tak dalej i tak dalej. To wy najwięcej śmiecie, osoby krzyczące o klimacie, o zaśmiecaniu. Papierki po cukierkach, ja na przykład wkładam do kieszeni i niosę do najbliższego kosza. Ja już wiosną sprzątałem lasek na Zdrojach z żoną bo mnie wkurzało że idą do lasu i śmiecą. Kto tam biega, jeździ rowerem? Kto? Nie Wy?