Uwaga! Woda nie nadaje się do spożycia

2023-09-19 15:11
Sylwester Wasiak
2023-09-19 15:11

Woda z wodociągu Osina, zaopatrującego ponad tysiąc mieszkańców, nie nadaje się do spożycia. Komunikat w tej sprawie wydał dziś Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie. Szczegóły w materiale.

 

We wtorek 19 września Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie wydał komunikat w sprawie braku przydatności wody do spożycia z wodociągu Osina, zaopatrującego 1162 mieszkańców miejscowości: Osina, Krzywice, Przypólsko, k. Przypólsko, Kałużna.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie po zapoznaniu się z wynikami badania próbek wody pobranych w dniu 18.09.2023r. stwierdził, że woda nie spełnia wymagań rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, z uwagi na obecność bakterii Escherichia coli.

W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:
1. Woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków.
2. Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych
i prania.
3. Woda nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień.
4. Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych, tj. WC

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Osinie zarządzający wodociągiem Osina został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia w wodę do spożycia oraz podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań. Powyższa informacja obowiązuje do czasu odwołania.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!