Uwaga! Dziś rolnicy zablokują drogi.

2024-02-09 5:57
Sylwester Wasiak
2024-02-09 5:57

Dziś, tj. w piątek 9 lutego rozpocznie się zaostrzony protest rolników, którzy mają zablokować drogi. Czy w powiecie goleniowskim kierowcy mogą liczyć się z utrudnieniami? Odpowiedź w materiale.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” podjął uchwałę o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach z dniem 9 lutego 2024 roku. Jednym z powodów wyjścia na ulicę jest przedłużenie bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą do 2025 roku.
Czy kierowcy w powiecie goleniowskim mogą spodziewać się utrudnień w ruchu? Jak ustaliliśmy dwie akcje protestacyjne, w których udział wezmą nasi rolnicy, odbędą się na drogach poza naszym powiatem, jednak okresowo można liczyć się z utrudnieniami.
W Maszewie protestujący mają zebrać się w okolicach ulicy Stargardzkiej, a stamtąd wyruszyć w stronę drogi krajowej nr 20, która ma być zablokowana w okolicach Lisowa.
Podobna sytuacja ma mieć miejsce w Przybiernowie, gdzie jak nam przekazał jeden z protestujących, Sylwester Kubiak, rolnicy również organizują zbiórkę, a następnie przejadą do ronda w Parłówku i tam zacznie się blokada drogi w kierunku na Kamień Pomorski i Golczewo. Ten protest zaplanowano w godzinach 10.30-18.00.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!