Usiłował zabić mężczyznę. Grozi mu dożywocie

2020-07-20 16:29
Katarzyna Adamiak
2020-07-20 16:29

35-latek, który w październiku ub. r., w Gryficach dźgnął nożem mężczyznę, usłyszał zarzut. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec 35-latka, który na jesieni ubiegłego roku zaatakował nożem mężczyznę. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa poprzez ugodzenie poszkodowanego nożem w okolice obojczyka. Oskarzony zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu opieki medycznej.


- Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 5 października 2019 r. pokrzywdzony udał się na spotkanie ze znajomą w okolicy jednego z przystanków komunikacji miejskiej w Gryficach. Po przybyciu na miejsce został bez powodu zaatakowany przez podejrzanego, który ugodził go nożem w lewą stronę klatki piersiowej. Na skutek poniesionych obrażeń u pokrzywdzonego doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pod postacią choroby realnie zagrażającej życiu – informuje Ewa Obarek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Wskutek działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany. Następnie po zatrzymaniu podejrzany na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 35) był wcześniej karany sądownie. W toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.
Za usiłowanie zbrodni zabójstwa na podstawie art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!