Upalny weekend – gdzie spędzić go nad wodą?

2020-08-07 13:00
Sylwester Wasiak
2020-08-07 13:00

Przed nami upalny weekend – sprawdźcie gdzie warto w okolicy spędzić go nad wodą…

KĄPIELISKO LUBCZYNA (wyróżnione Błękitną Flagą)
To najpopularniejsze miejsce wśród mieszkańców Goleniowa. Oferuje nie tylko przestronną, strzeżoną plażę nad jeziorem Dąbie, ale również szereg innych atrakcji, takich jak place zabaw, boiska do gier i gastronomię. W niedzielę z kolei będzie można spróbować swoich sił w trzeciej edycji turnieju siatkówki plażowej.


KĄPIELISKO STEPNICA (wyróżnione Błękitną Flagą)
Po tygodniowej przerwie (spowodowanej zakwitem sinic) woda w tym miejscu na Zalewie Szczecińskim jest znów bezpieczna. Gmina Stepnica nie traciła czasu i w trakcie przerwy w funkcjonowaniu kąpieliska dokonała kilkukrotnego czyszczenia plażowego piasku polegającego na jego przesianiu. Oprócz przestronnej plaży jest również molo i gastronomia.


KĄPIELISKO NAD JEZIOREM W NOWOGARDZIETo z kolei najpopularniejsze miejsce wśród mieszkańców Nowogardu. Czysta plaża, pomost oraz atrakcje dla najmłodszych od lat przyciągają plażowiczów nad ten akwen. W pobliżu dostępna jest również gastronomia.

KĄPIELISKO NAD JEZIOREM W MASZEWIE
Niedawno dowieziono piasek morski ze Świnoujścia, zamontowano nowe ławki i tzw. siłownię pod chmurką. Powoli plaża nad maszewskim jeziorem odzyskuje dawny blask. W pobliżu dostępna jest gastronomia.

KĄPIELISKO NAD JEZIOREM W PRZYBIERNOWIE
Przed laty plaża nad tym jeziorem tętniła życiem. Był sprzęt pływający, pole biwakowe, gastronomia. Obecnie władze gminy próbują przywrócić ten stan, jednak trzeba jeszcze na to poczekać. Na razie pozostaje korzystanie z dostępnej dosyć przestronnej plaży i nieco już zużytego molo.
A Wy gdzie zamierzacie spędzić ten upalny weekend?

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!