Umowy zawarte

2024-04-04 17:55
Sylwester Wasiak
2024-04-04 17:55

Będą pieniądze na modernizację bazy sportowej w powiecie goleniowskim.

Foto: Urząd Marszałkowski

Dziś na stadionie OSIR w Goleniowie odbyło się spotkanie z udziałem Sławomira Nitrasa, ministra sportu, Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego oraz samorządowców powiatu goleniowskiego. W jego trakcie zawarto umowy na modernizację bazy sportowej z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisał umowy na realizację projektów.

Dotacja w wysokości 100 tys. zł zostanie przeznaczona na nowe oświetlenie ledowe na stadionie miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie. W efekcie roczne zużycie energii ma zmniejszyć się o 50% i pozwoli na dostosowanie obiektu do II klasy oświetlenia.
Do Stepnicy trafi 27 tys. zł. z przeznaczeniem na modernizację siłowni i salki fitness w hali widowiskowo-sportowej.
Natomiast Gmina Osina otrzyma 20 tysięcy na wymianę drabinek na sali gimnastycznej, doposażenie szatni i utworzenie boiska do badmintona w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego.

Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras zapowiedział zmiany w Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Dzięki nim samorządy województw mają ponownie współdecydować o przekazywaniu ministerialnym środków. To powrót do sprawdzonego mechanizmu przyznawanie wsparcia w obszarze rozwoju infrastruktury sportowej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!