Ulica Metalowa straci dofinansowanie?

2020-04-18 10:24
Sylwester Wasiak
2020-04-18 10:24

Mimo otrzymanego dwa dni temu dofinansowania w kwocie prawie 5 milionów złotych nie ma większych szans na budowę ulicy Metalowej w Goleniowie.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. W gronie inwestycji, które otrzymały dofinansowanie znalazła się budowa ul. Metalowej wraz z budową łącznika na odcinku od ul. Metalowej do ul. Nowogardzkiej w Goleniowie o długości 0,868km. Wartość tej inwestycji to 9 897 505,72, zaś dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynieść ma 50% (4 948 752,86)
W grudniu 2019 roku przyjmując budżet gminy Goleniów na 2020 rok, wykreślono z niego tę budowę z uwagi na brak na tamten czas zagwarantowanego dofinansowania zewnętrznego.
Dziś wiemy, że dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych jest, natomiast nie ma drugiej połowy blisko 5 mln zł w budżecie gminy Goleniów. Co dalej z tym projektem?
- My ten projekt umieściliśmy w budżecie, ale z uwagi na wnoszone uwagi przez radnych do budżetu i konieczności jego zbilansowania inwestycja ta wypadła. Wówczas nie mieliśmy zagwarantowanego także dofinansowania  – mówi Tomasz Banach, wiceburmistrz gminy Goleniów. - Teraz mamy nową rzeczywistość, znaleźliśmy się na liście dofinansowania, jednak na chwilę obecną nie mamy środków na wkład własny i niestety prawdopodobnie będziemy musieli zrezygnować z tego projektu. Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa powoduje również, że spada struktura dochodu, dlatego czarno widzę w ogóle możliwość podejmowania na ten moment nowych inwestycji – powiedział Tomasz Banach, burmistrz Goleniowa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!