Uderzył w drzewo, jedna osoba zginęła

2020-06-03 16:16
Sylwester Wasiak
2020-06-03 16:16

Akt oskarżenia podejrzanemu o spowodowanie wypadku, w którym śmierć poniosła kobieta, trafił do goleniowskiego sądu.

- Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 10 września 2019r. nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodował wypadek, w wyniku którego pasażerka pojazdu poniosła śmierć na miejscu, a pasażer doznał obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni, tj. m.in. o przestępstwo z art. 177§2 kk – informuje prokurator Ewa Obarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.
Do zdarzenia doszło 10 września 2019r. na odcinku drogi krajowej nr 3, pomiędzy miejscowościami Babigoszcz i Przybiernów. Jak informuje prokuratura 42-latek, kierując pojazdem marki Volkswagen, nie zachował szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu i zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu, a pasażer doznał obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni.
Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie, w toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.
Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!