Udana pucharowa środa naszych ekip!

2021-04-29 6:00

MKS Ina Goleniów, Pomorzanin Nowogard i Dąb Dębice zameldowały się w 6. rundzie Pucharu Polski!

Wczoraj rozegrane zostały mecze 5. rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu szczecińskiego. Na tym etapie pozostały trzy drużyny reprezentujące powiat goleniowski. Wszystkie pokonały wczoraj swoich rywali i awansowały do kolejnego etapu tej rywalizacji.

Iskra Banie – Ina Goleniów 1:2 (1:0)
Bramki: Żabicki, Krasiński.
Piłkarze Iny byli faworytem i nie zawiedli, pokonując na wyjeździe niżej notowanego rywala. Iskra jednak pierwsza objęła prowadzenie. Ina długo nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie rywali. Ostatecznie jednak w drugiej połowie biało-zieloni dwukrotnie trafiali do siatki miejscowych za sprawą Żabicki i Krasińskiego awansując do kolejnego etapu Pucharu Polski.

Pomorzanin Nowogard – Gryf Kamień Pomorski 1:0 (1:0)
Bramka: Mykhailov
Wicelider klasy okręgowej poradził sobie z czwartoligowym Gryfem Kamień Pomorski. Pomorzanin zwyciężył 1:0, a gola na wagę awansu do kolejnej rundy strzelił w pierwszej części spotkania niezawodny Ihor Mykhailov.

Dąb Dębice – Iskierka Szczecin 3:1 (1:1)
Bramki: Zawilski, Wawrzyński, Majdański
Pierwsi gola w tym meczu strzelili goście. Dosyć szybko jednak Dąb doprowadził do wyrównania za sprawą Zawilskiego i remisem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania. Po przerwie Dąb wyszedł na prowadzenie. Później najpierw gospodarze, a później goście nie strzelili rzutu karnego, aż wreszcie w końcówce miejscowi przypieczętowali awans trzecim trafieniem.