Tydzień pełen wydarzeń w Pałacu. Będzie koncert, wernisaż wystawy i…

2023-01-23 11:52
Karol Szumny
2023-01-23 11:52

W najbliższe dni w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury będą miały miejsce łącznie aż trzy wydarzenia: w czwartek wystąpią młodzi muzycy, w piątek odbędzie się wernisaż wystawy ku pamięci Ludwiki Toporowskiej oraz bezpłatne warsztaty Photoshop.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza na „Noworoczny koncert młodych muzyków”, czyli koncert dzieci uczestniczących w zajęciach muzycznych pod kierunkiem Aleksandra Bogdanowa. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 26 stycznia, o godzinie 18:00 w Sali Błękitnej.

W piątek, 27 stycznia, odbędzie się wystawa malarstwa Ludwiki Toporowskiej – In Memoriam. Początek o godzinie 17:00.

Ludwika Toporowska (1932-2019) uznana artystka, amatorka, pochodząca z Podola, jednak od początku lat powojennych swoje losy związała z Trzebiatowem. Przez 30 lat była nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie. Malarstwo było jej całym życiem. W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury prezentowała swoje prace zarówno w Galerii Feininger jak i w Galerii Jednego Obrazu. Brała udział w licznych wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Laureatka statuetki Błękitnej Damy, którą otrzymała w 2009 r. za wybitne zaangażowanie w życie kulturalne miasta Trzebiatowa.

W sobotę, 28 stycznia, o godzinie 17:00 odbędą się bezpłatne warsztaty Photoshop – pierwsze kroki. Prowadzić je będzie Cezary Dubiel – fotograf.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

INSTRUKTOR ZHP

odpowiedz
23.01.2023 12:40

PANI LUDWIKA TOPOROWSKA , BYŁA OSOBĄ WYJĄTKOWĄ . KIEDYŚ NA OBOZIE HARCERSKIM , GDZIE PRZEBYWAŁA POLITRUK WIZYTUJĄCY OBÓZ , KAZAŁ ZDEJMOWAĆ DZIECIOM MEDALIKI , I WTEDY PANI TOPOROWSKA STANOWCZO ODMÓWIŁA STOSOWANIA TEJ CZYNNOŚCI .MAŁA WZROSTEM < LECZ WIELKA DUCHEM . NIECH SPOCZYWA W POKOJU