Tydzień na zastępstwie

2020-09-04 15:00
Sylwester Wasiak
2020-09-04 15:00

Wiceburmistrz Henryk Zajko od ponad tygodnia pełni obowiązki burmistrza Goleniowa.

Stało się tak, gdyż na zwolnieniu lekarskim trwającym powyżej 30 dni przebywa burmistrz Robert Krupowicz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zadania i kompetencje burmistrza gminy Goleniów przejął do dnia 23 września pierwszy zastępca Henryk Zajko.
- Burmistrz Robert Krupowicz jest już dłuższy czas na zwolnieniu, stąd obowiązkami dzielimy się z wiceburmistrzem Tomaszem Banachem, choć zgodnie z przepisami formalnie to ja przejąłem obowiązki burmistrza gminy Goleniów – mówi Henryk Zajko, który w goleniowskim samorządzie pracuje od wielu lat i jak sam przyznaje, taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii miasta.
- W najnowszej historii funkcję burmistrza sprawowały trzy osoby. Przez wiele lat był burmistrz Andrzej Wojciechowski i jak dobrze pamiętam nigdy nie chorował. Później przez jedną kadencję był Andrzej Lewek no i od 2010 Robert Krupowicz, który do tej pory nie miał problemów zdrowotnych. Taka sytuacja, a więc konieczność przejęcia obowiązków burmistrza przez zastępcę zdarzyła się pierwszy raz - mówi wiceburmistrz H. Zajko.
Na ten moment burmistrz Zajko formalnie przejął obowiązki do 23 września, jednak jak sam przyznał trudno w tym momencie stwierdzić co będzie dalej.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Dafiona

odpowiedz
05.09.2020 10:38

Od 23 września ???