Turystyczna gmina bez promocji?

2021-01-15 11:42
Adam Litwinowicz
2021-01-15 11:42

Na trwającej tak naprawdę nadal sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie, której obrady zostaną wznowione w poniedziałek 18 stycznia, radni postanowili uszczuplić finanse referatu zajmującego się promocją gminy.

Bez promocji, to zbyt mocne słowo, ale z drastycznie obciętymi finansami już jak najbardziej - prawdziwe. Radni nadmorskiej gminy, czerpiącej korzyści finansowe w głównej mierze właśnie z turystyki postanowili zabrać aż 100 tysięcy złotych z promocji przeznaczając je na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Już w czasie tworzenia projektu budowy dodatkowego skrzydła placówki oświatowej przy ulicy Długiej, tam gdzie znajduje się oddział Przedszkola oraz kilka klas, zdecydowano się, aby tematem docieplenia budynku zająć się w późniejszym czasie ze względu na zbyt wysokie koszty. Trzebiatowski magistrat planował przeprowadzić tę inwestycje jednak nie w tym roku, a w późniejszym czasie.

W dobie koronawirusa, licząc na normalizację w okresie wakacji, każdy turysta odwiedzający Mrzeżyno, Rogowo, Trzebiatów oraz wiele innych miejscowości gminy będzie na wagę złota. Jeszcze przed wakacjami w minionym roku pojawiały się głosy, że w Mrzeżynie nic się nie dzieje, że w Trzebiatowie nie ma koncertów, że nie ma platformy internetowej, na której każdy przedsiębiorca mógłby reklamować swoje walory, a tym samym zapraszać do gminy Trzebiatów i nie można wyrazić jak bardzo mieszkańcy gminy tęsknią za turystami. Uwag było sporo. Należy jednak pamiętać, że to wszystko kosztuje. Budżet promocji „liczących się” gmin wynosi nie 175 tysięcy złotych, ale oscyluje w granicach milionów złotych. Koncerty, wydarzenia, eventy, informatory, strony internetowe, reklamy w mediach, to wszystko kosztuje. Wydaje się, że teraz kiedy budżet Referatu Promocji uszczuplony zostanie z 275 tysięcy o 100 tysięcy, to na skuteczną reklamę nadmorskiego Mrzeżyna i Rogowa będzie znaczniej trudniej.

Co prawda budżet nie został jeszcze uchwalony, ale wszystko wskazuje na to, że przyjęte już w czwartek poprawki zostaną w poniedziałek potwierdzone jako te obowiązujące w 2021 r.

Komentarze (15)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Srzedawca jaj

odpowiedz
15.01.2021 12:21

Wystarczy promocja samych radnych i wiadomo jaka gmina

Jerzy

15.01.2021 12:21

Szczególnie dwóch się promuje, promocja przez zadymę

Cyrograf

15.01.2021 12:21

Każdy słoń wie gdzie Trzebiatów , na cholerę grosz publiczny marnować Brawo adwokat diabła

Mojemiastokochane

odpowiedz
15.01.2021 17:42

To jest moje miasto . Tym którzy Trzebiatowa nie znają , a chcą tu przybyć lub zamieszkać , podam kilka informacji , które niewątpliwie ich do tego zachęcą .Liczba ludności około 11000 tyś. , i ciągle spada .Wszędzie cisza i spokój jak makiem zasiał . Po godz.17 tej bez lornetki nie dojrzysz człowieka Od dłuższego czasu nikt nikogo nie zastrzelił . Strzały sporadycznie słychać tylko dalekiego poligonu, psy też dawno nikogo nie pogryzły. Zadymienie minimalne , w Trzebiatowie nie ma żadnego szkodzącego środowisku zakładu . Sporadycznie sąsiad spala szafy .Jak nie masz samochodu , ścieżką rowerową spokojnie dojedziesz nad morze .W markecie kupisz trzy produkty , zapłacisz za dwa , i jest prezent dla teściowej.Planowana obwodnica spowoduje , że wszelkie barachło ominie nasze miasteczko.Po cholerę masz mieszkać w niebezpiecznym zadymionym moloch, przybywaj do nas latem i na stale, mieszkaj tu i płać podatki.Jak będziesz miał problem z płatnościami za lokal , , to informuję ,Eksmisja tu trwa długo i rzadko dochodzi do skutku( ZBiK w upadłości od lat pięciu ) Na kolejkę do fryzjera nie czekasz , fryzjer czeka na ciebie lub przyjdzie do domu.Idealne miasto do zamieszkania przybywaj gościu i to prędko , aby inni cię nie uprzedzili.Na tacę też nie musisz przepłacać . Wyrównają ci to na twoim pogrzebie , ale już wtedy nie poczujesz bólu .Czego można jeszcze chcieć ?

jULIAN

15.01.2021 17:42

Chciałbym u was zamieszkać , Długo będę czekał na mieszkanie? czy ZNAJDĘ U WAS DZIAŁKĘ POD WARSZTAT SAMOCHODOWY ?

biedny żuczek

odpowiedz
15.01.2021 12:42

Proszę mnie poprawić ale czy czasem Pan Tomasz S. na początku kadencji nie narzekał na słabą promocję Mrzeżyna i Rogowa? a Pan Edward K. jako radny Mrzeżyna nie powinien robić wszystko aby Mrzeżyno się rozwijało i żeby było tam najwięcej turystów?

15.01.2021 22:21

Do niektórych baranów nie dociera, że gdyby nie Mrzeżyno, to Trzebiatów byłby zwykłą pipidówą jak na wschodzie Polski; bez przemysłu, dużych zakładów i ten ich zakichany słoń g...wno by znaczył.

Xyz

odpowiedz
15.01.2021 13:16

Jest Grzegorz syn Edward, jest Gabriela córka Grzegorza no i blisko do morza. Jest i słoni kilka zatem gminna promocja to krotochwilka. Po co kasę rzucać w błoto. Pensje diety zmieńcie w złoto.

koleżanka Gabrieli

15.01.2021 13:16

Gabriela zawsze była i jest dumna oraz podkreślała to że jest z małego, pieknego nadmorskiego Mrzeżyna w gminie Trzebiatów. ale chyba gmina i burmistrz nie są z niej dumni, bo pan burmistrz ani radni nigdy się nawet nie zająknęli na żadnej sesji na ten temat, choćby po to aby jej pogratulować sukcesów i promowania przy tej okazji gminy. O jakimś drobnym geście typu list gratulacyjny nawet nie wspominam. Chętnie za to składają gratulacje i nagradzają za drobniejsze osiągnięcia innych. Inaczej zachowują się zwykli mieszkańcy gminy, którzy od zawsze dzielnie i nieustannie jej kibicują i gratulują kolejnych sukcesów na FB. Znając ją, myślę jednak, że Ona nie ma o to pretensji, bo jest ponad to. Ja zaś cieszę się, że dziewczyna, z którą chodziłam do szkoły w Mrzeżynie ma takie sukcesy, bo wiem jak ciężko na nie pracowała i pracuje.

memory

odpowiedz
15.01.2021 14:18

Zaraz, zaraz czy my już tego nie przerabialiśmy przypadkiem za Matusewicza? Nie chcę krakać, ale oby to się nie skończyło tak samo -:)

Lusia siusia

odpowiedz
15.01.2021 15:13

Mrzeżyno , Klub Orzeł , pobliskie morze , czy to nie wystarczyć może?

Wacek

odpowiedz
15.01.2021 16:16

Promocja - sprawa ważna, ale czy aż tak ważna dla gminy. Po pierwsze każdy ośrodek wczasowy , pensjonat powinien reklamować się we własnym zakresie ponosząc koszty reklamy, po co zatem dodatkowa reklama gminy, która odpowiadać ma za sferę publiczną a nie przyciąganie turystów do Mrzeżyna, a nie do wsi Trzebiatowskich lub Miasta. Po drugie potrzeb inwestycyjnych Gmina ma zbyt wiele by z pieniędzy publicznych wspierać c część przedsiębiorców z wybrzeża. Jak ma się wydawanie pieniędzy na promocję płaconych np. dla Redakcji Superportalu, gdy większość relacji dotyczy pokazywania wątpliwych zalet i dokonań Burmistrza. Zatem, jakich pieniędzy nie zapłacić za promocję by nie zapłaciła Gmina , to jeden reportaż w TV - Państwo w Państwie, o sytuacji mieszkaniowej powoduje, że Radni obcinając pieniądze na promocje mają rację w 100 %

Jola

odpowiedz
15.01.2021 16:22

Po parku miejskim wilk się przechadza ,w ramach promocji królewskich zwyczajów

Wilcze echo

15.01.2021 16:22

Warunki do bytowania,znajdzie u nas znakomite , nic tylko wyć !

Potulny arab

odpowiedz
15.01.2021 15:04

Zakup balon , do niego włóż karteczkę z nazwiskami burmistrza i jaśnie radnych i słonia. Balon napełnij w sklepie obok ratusza HELEM i czekaj na sprzyjające wiatry . Przy dobrych wiatrach , w niedługim czasie wiadomość może być czytana na Syberii lub w Emiratach. I co , można bez zbytnich kosztów ? Przygotujcie się tylko dobrze na najazd szejków