Trzy kościoły z dotacją

2020-05-01 14:39
Sylwester Wasiak
2020-05-01 14:39

45 tysięcy złotych z budżetu zostanie przeznaczonych w formie dotacji na renowację i remonty trzech zabytkowych kościołów w gminie Maszewo.

Na wczorajszej sesji maszewscy radni jednogłośnie przyjęli w tej sprawie uchwałę. Na jej podstawie Parafia Rzymskokatolicka w Jenikowie otrzyma 25 tysięcy złotych na sfinansowanie dokumentacji budowlanej na remont wież kościoła w Jenikowie i kościoła filialnego w Bagnach, wpisanych do rejestru zabytków. Z kolei Parafia Rzymskokatolicka w Maszewie otrzyma 20 tysięcy na dofinansowanie prac konserwatorskich kościoła w Maszewie również wpisanego do rejestru zabytków.
W przypadku Parafii w Jenikowie przyznana dotacja, a więc 25 tysięcy to 100% wartości nakładów koniecznych na wykonanie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji budowlanej. W ramach dotacji zostaną wykonane ekspertyzy techniczne i konserwatorskie oraz projekty budowlane zgodnie z przepisami prawa budowlanego
W przypadku Parafii w Maszewie przyznana kwota, a więc 20 tysięcy złotych stanowi niecałe 6 procent wartości nakładów koniecznych na wykonanie prac konserwatorskich, które są kolejny etapem renowacji kościelnej wieży.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!