Trzech piratów drogowych zatrzymanych. Rekordzista jechał 122 km/h

2020-03-16 13:40
Katarzyna Adamiak
2020-03-16 13:40

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Rekordzista jechał 122 km/h. 

Prędkość wciąż znajduje się w czołówce głównych przyczyn wypadków drogowych i tragedii na drodze. Dla niektórych osób nie ma to jednak najmniejszego znaczenia.

W sobotę podczas pełnienia służby na drodze policjanci ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Rekordzista, 60-letni mieszkaniec gminy Gryfice - kierowca mercedesa, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 72 km/h jadąc z prędkością 122 km/h.

Policjanci wyeliminowali z ruchu jeszcze dwóch amatorów prędkości tj. 39-letniego mieszkańca gminy Karnice, który swoim samochodem marki Kia Ceed pędził przez miejscowości z prędkością 119 km/h oraz 45-letnią mieszkankę gminy Płoty, kierującą VW Golfem, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 114 km/h.

Mundurowi ukarali amatorów prędkości mandatami karnymi w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Dodatkowo kierujący samochodem marki Kia Ceed został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł za kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów.

Wszyscy tłumaczyli się pośpiechem w związku z konieczności załatwienia ważnych spraw lub nieuwagą zapominając o tym, że zdrowie i życie jest najważniejsze.

Źródło: KPP Gryfice

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!