Trzebiatowskie Wodociągi ograniczają kontakt z klientami

2020-10-02 13:14
Adam Litwinowicz
2020-10-02 13:14

Ze względu na drastyczną ilość zachorowań Zakłąd Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie wprowadza dodatkowe środki profilaktyczne w tym m.in. zostaje wstrzymana bezpośrednia obsługa Klientów do formy telefonicznej, elektronicznej i listownej.

 

W imieniu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Sp. z o.o. informuję, że w związku z drastycznym wzrostem zachorowań na COVID-19 odnotowywanym w ostatnim czasie, w celu zapewnienia utrzymania ciągłości dostaw wody i odbioru oraz oczyszczania ścieków dla mieszkańców gminy, a także dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i klientów spółki, od dnia 05 października 2020 r. do odwołania – wprowadza dodatkowe środki profilaktyczne w tym m.in. zostaje wstrzymana bezpośrednia obsługa Klientów przez ZWiK Trzebiatów sp. z o.o. Spółka ogranicza kontakt z Klientami do formy telefonicznej, elektronicznej i listownej – informuje Grzegorz Jelonek, prezes ZwiK.

Wydawanie warunków technicznych przyłączenia do sieci oraz uzgadnianie dokumentacji projektowej od dnia 05.10.2020r. będzie również realizowane zdalnie na podstawie składanych wniosków za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej i przesyłanych na adres spółki. Druk wniosku warunków technicznych można pobrać na stronie internetowej www.zwiktrzebiatow.pl; W sprawach szczególnie technicznie skomplikowanych i wymagających osobistej obecności, interesanci będą przyjmowani po uprzednim, telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu z dyr. ds. tech. lub inną osobą i ustaleniu konkretnej godziny przyjęcia.

W wypadku ustalenia terminu osobistego załatwiania sprawy, przed wejściem do budynku obowiązuje zakładanie maseczek, dezynfekcja rąk i pomiar temperatury. Osoby bez maseczek, z objawami przeziębienia oraz z temperaturą powyżej 37,5 stopnia nie będą obsługiwane.

Przywracamy również obowiązek codziennego badania temperatury przez pracowników ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. przed wpuszczeniem ich do zakładu pracy oraz 12 godzinną kwarantannę dla wpływającej do zakładu dokumentacji i przesyłek dostarczanych przez pocztę i kurierów. W tym czasie złożone one będą w pomieszczeniu, w którym będą wystawione na promieniowanie UV-C, zabijające bakterie i wirusy.

Stosowne zarządzenia i komunikaty w powyższej sprawie zostaną podane do wiadomości publicznej i wywieszone na tablicy ogłoszeń przed siedzibą firmy w dniu dzisiejszym – czytamy w komunikacie.

 

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zagubiony obywatel

odpowiedz
03.10.2020 16:17

Wiecie gdzie się nie zarazicie? W szkołach i kościołach! Natomiast w gminach, w urzędach miasta itp. są BARDZO narażeni na Covid. Nie wspominam o lekarzach rodzinach, bo to już kuriozum. Dlaczego w tym kraju nic nie działa? Jeśli jest epidemia to wszędzie powinniśmy zachowywać się tak samo, jeśli nie ma, to wszystko powinno być otwarte, szkoły, kościoły, urzędy, przychodnie. A jak jest? U jednym jest epidemia, u drugich nie ma - szkoła otwarta a urząd po drugiej stronie ulicy pozamykany na 4 spusty ;)

Mieszkaniec

odpowiedz
02.10.2020 21:49

A po pracy pracownicy też są izolowani od reszty społeczeństwa ? Czy mogą normalnie robić zakupy i spotykać się z setkami osób ?

Grzegorz

02.10.2020 21:49

Oczywiście, że nie są. Oczywiście, że wszędzie można się zarazić. Oczywiście, że Ci ludzie (pracownicy ZWiK) też muszą normalne żyć, robić zakupy, chodzić po ulicach itp. Proszę zauważyć, że pracownicy ZWiK również mają wprowadzone dodatkowe obostrzenia w ramach minimalizowania ryzyka. Będą mieli codziennie badana temperaturę, o udziale w imprezach podwyższonego ryzyka musza obowiązkowo informować , a po udziale w nich muszą iść na tydzień urlopu, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia. Dla wszystkich mieszkańców gminy powinno być oczywiste, że to nie jest zwykły zakład, w którym można wszystkich ludzi wysłać choćby na kwarantannę i zamknąć bramę. Niestety nie można, bo ma on zapewniać wszystkim, nawet takim malkontentom jak "mieszkaniec" dostawy wody i odbiór ścieków. Dlatego minimalizowanie ryzyka jest w tym wypadku po prostu niezbędne. Przez zakład codziennie przewija się wiele osób, nie tylko z naszej gminy, ale z całej Polski, ponieważ tu cos budują, tam coś kupili, inni chcą uzgodnić projekt itp. Wszystkie te sprawy można załatwić zdalnie za pomocą maila i skanera, poczty, telefonu czy faksa. Niestety wielu ludzi ma to w nosie - a do tego w tym samym miejscu ma reżim sanitarny. I to głownie niestety są mieszkańcy naszej gminy. To, że nie będzie można wejść na teren zakładu osobiście, nie znaczy, że zakład nie będzie pracował czy nie będzie można załatwiać spraw. Zakład pracuje i wszystkie sprawy będzie można normalnie załatwiać - tyle że zdalnie. Pozdrawiam malkontentów.

Wacek

odpowiedz
03.10.2020 09:12

mieszkaniec ma dużo racji, od pół roku obserwujemy mocne wyhamowanie aktywności urzędów publicznych , a wizyty u lekarza rodzinnego "przez okno " i "na telefon" Bareja niestety nie przewidział. A smród z kompostowni jak był tak jest. i pewno długo jeszcze będzie przypominał o super dokonaniach gminy w temacie kompostownia

Trzebiatów

odpowiedz
06.10.2020 06:04

Moi drodzy a ja popieram słowa Grzegorza co to będzie jak oni zachorują a w szczególnosci pracownicy fizyczni dla naszego społeczeństwa może być to KATASTROFA według mnie wprowadziła bym jeszcze dodatkowe środki ostraznosci takie jak praca zmianowa lub podział na grupy. Drodzy czytelnicy popatrzcie np ZBK jeżeli czegoś nie zrobią to zrobią w innym terminie ( jak mi moja koleżanka zawsze mówi że w ZBK u to trzeba kupę czasu czekac aż coś zrobią. A jeżeli chodzi o ZWIK to była Tak sytuacja że "są szybsi do pogotowia ratunkowego na awarii" dlatego gratuluję takich pracowników

Witek

odpowiedz
09.10.2020 13:06

Dzisiaj wychodzi na to, że szef ZWiK jest jedynym w tej gminie analizującym, odpowiedzialnym i przewidującym przed, a nie po. I jak obserwuję od lat działania i rozwój tego zakładu, to dotyczy to nie tylko koronawirusa.

Krzysia

odpowiedz
03.10.2020 09:33

A kto spotyka sie z setkami ludzi popieram decyzję kierownictwa zakładu wszystkie zakłady powinny tak postępować

Mieszkaniec 2

odpowiedz
03.10.2020 14:32

Oni się izolują szkoda że ostatnio wpuściłam ich do wymiany wodomierza

realista

03.10.2020 14:32

Szkoda, to będzie pani jak sanepid wyśle pracowników zwik na kwarantannę, a pani będzie musiała przez co najmniej 10 dni wodę kupować w butelkach w sklepie, bo z kranu może nie polecieć

Zorro

odpowiedz
04.10.2020 09:27

Oni już dawno się odizolowali od ludzi. Czas na zmiany!

Ali

04.10.2020 09:27

Hi!

Sanczo

04.10.2020 09:27

A ty chyba odizolowałeś się od myślenia. Też czas byłby już to zmienić i zacząć myśleć.