Trzebiatowski cmentarz komunalny zamknięty

2020-10-31 11:56
Adam Litwinowicz
2020-10-31 11:56

Trzebiatowska nekropolia, podobnie jak tysiące w całej Polsce, od dnia 31 października jest zamknięta. To efekt decyzji ogłoszonej wczoraj przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

ZDJĘCIE 1 z 5

Od 31 października do 2 listopada (włącznie) wszystkie cmentarze w Polsce są zamknięte. O decyzji rządu dowiedzieliśmy się wczoraj w czasie popołudniowej konferencji. Setki osób jeszcze tego dnia udało się na groby swoich bliskich, aby uczcić ich pamięć. - Nie wiemy czy to dobra decyzja? - zastanawiali się zdezorientowani decyzją mieszkańcy Trzebiatowa. Inni mówili, że decyzja rządu jest słuszna, bo uchroni wiele osób, szczególnie starszych przed ewentualnym zarażeniem. - Najbardziej szkoda tych, którzy stracą tyle towaru, a szczególnie kwiatów – dodawali zgodnie. Zamknięte cmentarze, to dla wielu strata emocjonalna, nie będą bowiem mogli być na grobach swoich bliskich w tak ważnym dniu. Dla innych, to znacząca strata finansowa, szczególnie dla producentów kwiatów, którzy przygotowują je co najmniej pół roku wcześniej. Jednak wiele osób solidaryzuje się z nimi, kupując i stawiając kwiaty lub znicze przed zamkniętymi na kłódki bramami cmentarzy.

W rozmowie z naszą redakcją burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zaznacza, że już niebawem poinformuje w jaki sposób pomoże przedstawicielom branży. Najprawdopodobniej ci, którzy wynajęli place przed cmentarzem, zostaną zwolnieni z opłaty targowej.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Czytelnik

odpowiedz
31.10.2020 12:50

A w Płotach otwarty.

Alina

odpowiedz
31.10.2020 18:14

Jaki głupi tytuł .Wszystkie są zamknięte w całej Polsce-a co to w Trzebiatowie to wyjątek ?

Bożena

odpowiedz
01.11.2020 22:24

A, który zapis w rozporządzeniu mówi, że cmentarz ma być zamknięty na klucz? Bo jakoś nie znalazłam. Przeczytałam natomiast, że obowiązuje zakaz wstępu na cmentarz. A to zasadnicza różnica. Należy czytać ze zrozumieniem!!!!