Trwa zbiórka podpisów w Gryficach. "Uwolnić gospodarkę - otwieramy wszystkie polskie biznesy"

2021-01-25 20:50
Tomasz Krupecki
2021-01-25 20:50

Działacze Konfederacji w całej Polsce zbierają podpisy pod poselskim projektem ustawy antylockdownowej pt: "Uwolnić gospodarkę - otwieramy wszystkie polskie biznesy". Dziś można było złożyć swój podpis w Gryficach. Jutro również będzie taka możliwość.

Anna Harasimowicz społeczna działaczka partii Konfederacja Wolność i Niepodległość zbiera podpisy na terenie Gryfic. Osobiście odwiedziła część przedsiębiorców, których najbardziej dotyka lockdown. Jak powiedziała w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 wielu przedsiębiorców włączyło się w pomoc w zbieraniu podpisów. Mieszkańcy Gryfic mogli dziś spotkać panią Harasimowicz w Galerii Hosso i złożyć podpis pod poselskim projektem  ustawy "antylockdownowej" pt: "Uwolnić gospodarkę - otwieramy wszystkie polskie biznesy".

 - Musimy zebrać 100 tysięcy podpisów w całej Polsce. Każdy, kto popiera ten projekt może złożyć swój podpis. Na chętnych będę czekała jeszcze jutro i pojutrze (wtorek 26.01. i środa 27.01. - przyp. red.) w Galerii Hosso w Gryficach od 17.00 do 18.00 – poinformowała  w rozmowie z naszą redakcję Anna Harasimowicz. Czy mieszkańcy Gryfic chętnie podpisują się pod projektem ustawy Konfederacji? - Ludzie reagują różnie. Część przychodzi z miasta specjalnie, aby się podpisać, a część osób, która mnie mija patrzy ze zdziwieniem i wydaje się, że sprawa ich w ogóle nie interesuje - powiedziała Anna Harasimowicz, która zaangażowała się w zbiórkę podpisów w Gryficach.

Podstawowe punkty projektu ustawy "antylockdownowej" pt: "Uwolnić gospodarkę - otwieramy wszystkie polskie biznesy" przedstawił poseł Jakub Kulesza:

Po pierwsze otwarcie wszystkich działalności: lokali gastronomicznych, hoteli, stoków narciarskich, siłowni, klubów fitness. Po drugie, znosimy możliwość nakładania kar administracyjnych na osoby, które nie stosują się do ustanowionych tymi rozporządzeniami nakazów, zakazów. (...) Po trzecie, zniesienie przepisów mówiących o tym, że naruszenie jakichkolwiek ograniczeń, nakazów i zakazów dotyczących działalności gospodarczej może pozbawić firmę pomocy publicznej. (...) Po czwarte - zniesienie obowiązku zwrotu kwot stanowiących równowartość udzielonej pomocy i umorzenie toczących się w tych sprawach postępowań. (...) Po piąte - zniesienie odmowy przyznania pomocy publicznej w przypadku niestosowania się do ograniczeń" - poinformował Kulesza, streszczając projekt.

Konfederacja prezentuje Ustawę Antylockdownową! (KLIKNIJ I OGLĄDAJ)

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Leszek

odpowiedz
26.01.2021 08:15

Zanim to przejdzie legislację wszystko minie. Jest pytanie czy zombii mają karty kredytowe. Kto zrobi zakupy po pandemii ?

Koleś

odpowiedz
26.01.2021 14:50

A agencje towarzyskie w Kołobrzegu , na brak pocieszycieli nie narzekają . Wczoraj byłem , wyszedłem bez kowidu , żona może potwierdzić

Kasandra

26.01.2021 14:50

Mój mąż w takie szambo nie wlezie

no no

odpowiedz
26.01.2021 15:04

ładna kobieta na zdjęciu :)

26.01.2021 15:44

Nie po drodze mi z konfederacją bo to mizogini i homofoby,ale uwolnienie gospodarki popieram. Zamknięto nas żebyśmy nie protestowali przeciwko rozgrabianiu państwa. Ale widać niektórym to się podoba,byle pincet dali. Ale na ile wam to starcza? Przecież w podatkach więcej wam zabierają!

Zbyszek

odpowiedz
26.01.2021 02:46

Uwaga na ruskie onuce. Ci ludzie sa gorsi od lewicy i platformy. W odpowiednim momencie bez wahania zaprosiliby Putina i jego bande do Polski.

Marian

odpowiedz
26.01.2021 20:17

Nie będzie dobrze jak prawica będzie rządzić. PiS oszukuje ludzi, mówiąc że pandemia jest pod kontrolą, natomiast konfederacja to zlepek faszystów i głupków, którzy nie wierzą w pandemię. Zaraza jest i cały świat z nią walczy, tylko Polacy muszą ciemnym narodem. Zaczynamy wracać do średniowiecza.

Celina

26.01.2021 20:17

A dowody na głupotę i faszyzm Konfederatów pan posiada? To proszę tu pokazać albo odszczekać bo inaczej to pańskie słowa podlegają pod pewien paragraf. Może za dużo TV pan ogląda? Powoduje to brak samodzielnego, logicznego myślenia.

Wredny

odpowiedz
26.01.2021 14:43

Otworzyć wszystkie lokale . Jeśli zakażony udowodni , że został zakażony w danym lokalu , właściciel tegoż obiektu powinien zapłacić za leczenie i szkody na zdrowiu , w przypadku śmierci klienta - kryminał bez zawieszenia kary . Nie można czynić szkód bez konsekwencji karnych .

Eryk

odpowiedz
26.01.2021 14:58

Brak maski określa zachowanie tej pani .Sanepid w Gryficach śpi ?

Józef Ożarowski

26.01.2021 14:58

A ja słyszałem że Sanepid był i też się na listę wpisał bo rodziny Sanepidu też mają pozamykane biznesy

Józef Ożarowski

26.01.2021 14:58

Minister Szumowski twierdzi, że maseczki nie pomagają na wirusa i jeszcze powiedział że noszenie maseczek szkodzi. Widziałam filmik na własne oczy