Trasa 147 ultra zdobyta zimą! (FOTO)

2021-02-09 6:00

Pierwszy raz w historii trasa ultramaratonu rowerowego Szczecin-Kołobrzeg została zdobyta zimową porą...i to w wyjątkowo trudnych warunkach.

ZDJĘCIE 1 z 12

Jak już informowaliśmy, w sobotę odbyła się trzecia zimowa edycja ultramaratonu rowerowego 147 ultra Szczecin-Kołobrzeg. Zawodnicy mieli do pokonania dystans ok. 160 km w limicie czasowym 18 godzin, w iście zimowej scenerii, a więc przy zaśnieżonej trasie i przenikliwym zimnie. Trasa tradycyjnie tak jak jej letni odpowiednik wiodła ze Szczecina, przez Sowno, Maszewo, Długołękę, Nowogard, Płoty, Strzykocin z metą w Kołobrzegu. Start nastąpił w południe z Zamku Książąt Pomorskich. Ultramaraton odbył się w tym roku w formule wyprawy rowerowej, a nie wyścigu. Na linii startu stanęło 24 śmiałków, m.in. mieszkańców powiatów goleniowskiego i gryfickiego. Ostatecznie do celu (pierwszy raz w historii zimowej edycji) dotarło 15 zawodników, którzy dystans ok. 160 km pokonali w czasie 16 godzin i 30 minut. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy oraz punktu kontrolnego w Długołęce pod Nowogardem.