Tragiczny pożar w Goleniowie

2023-02-14 13:36
Redakcja
2023-02-14 13:36

Dziś rano straż pożarna została wezwana do pożaru budynku gospodarczego w Goleniowie. Niestety całe zdarzenie miało tragiczny finał. 

ZDJĘCIE 1 z 3

Jak nas poinformował mł.asp.Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie dziś przed godziną 7 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie, wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym sie dymie z budynku gospodarczego, znajdującego się na ulicy Szczecińskiej w Goleniowie. W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia, zastano pożar budynku gospodarczego. W trakcie rozpoznania ustalono że w budynku znajdują się dwa pomieszczenia. W pierwszym nie stwierdzono oznak pożaru i osób poszkodowanych, natomiast w drugim pomieszczeniu panowała wysoka temperatura oraz silne zadymienie. Pierwsze podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu z linią gaśniczą ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do pomieszczenia objętego pożarem, w celu jego ugaszenia oraz przeszukania.

Ratownicy po wstępnym przeszukaniu odnaleźli mężczyznę, którego niezwłocznie ewakuowali na zewnątrz. Mężczyzna miał ślady widocznego okopcenia oraz poparzenia ciała, był nieprzytomny bez oddechu i tętna. Podjęto próbę udrożnienia dróg oddechowych, która ze względu na obrażenia zakończyła się niepowodzeniem. Lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego który przybył na miejsce zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej. JRG Goleniów.

Foto: asp. Łukasz Wojdyło

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!