To testowa zmiana organizacji ruchu!

2021-10-07 6:27
Sylwester Wasiak
2021-10-07 6:27

To nie absurd drogowy, a element zmiany organizacji ruchu w tym miejscu! Będą także konsultacje w tej sprawie!

Wczoraj informowaliśmy o ustawieniu na jezdni na ul. Dworcowej w Stepnicy dwóch kwietników. Część mieszkańców nazwała to przedsięwzięcie „absurdem drogowym”. Na jednym z kwietników stojących na jezdni pojawiła się zresztą nawet tabliczka takiej treści. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.
Właścicielem drogi jest powiat goleniowski. Wczoraj z Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie. Otóż od 21 września do 22 października na ul. Dworcowej w Stepnicy nastąpiła testowa zmiana organizacji ruchu poprzez wprowadzenie strefy zamieszkania. Oznacza to, że:
– piesi mają pierwszeństwo i mogą korzystać z całej szerokości jezdni,
– parkować można tylko w miejscach do tego przeznaczonych,
– maksymalna dopuszczalna prędkość poruszania się wynosi 20 km/godz.
Każdy kierowca wyjeżdżający z tego terenu na ulice Bolesława Krzywoustego lub Kolejową musi ustąpić pierwszeństwa, gdyż przekształcany odcinek ma charakter podporządkowany. Zmiany organizacji obowiązywać będą przez miesiąc, a władze gminy będą zbierały informacje od mieszkańców, w sprawie tego jak testowa organizacja ruchu się sprawdza. W tym celu w najbliższą sobotę 9 października (w godzinach 9-14) oraz w poniedziałek 11 października (w godzinach 15-18) przy sklepie Biedronka będzie działał punkt konsultacyjny.
Z kolei w szkole podstawowej zorganizowane zostaną warsztaty w poniedziałek 11 października i spacer badawczy we wtorek 12 października, również tego dnia będzie działał szkolny punkt konsultacyjny.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

07.10.2021 07:48

Taki „absurd drogowy” jest dość częsty w Szwecji, zwłaszcza na drogach w mniejszych miejscowościach. Zmusza on kierowców do zwolnienia i zachowania ostrożności w miejscach, gdzie zbyt blisko drogi stoją domy, nie ma chodnika czy jest małe pobocze. Po prostu na drodze, w stosownej odległości od siebie, stoją, np., betonowe kwietniki. Kierowcy jadą slalomem. Nikt nie narzeka na te szykany, czy zwalnianie w pobliżu szkoły, przedszkola, przejściach dla pieszych.

Zgoda ...

odpowiedz
07.10.2021 21:34

Niesfornych kierowców dyscyplinować trzeba ,ale są na to inne sposoby ,ten jest wyjątkowo nieprzemyślany, b.niebezpieczny.nalezy przypomniec ,że w tej chwili że wzgl na budowę ul Krzywoustego droga ta stanowi obwodnicę Stepnicy. Wielu mieszkańcom nie podoba się wzmożony ruch pod oknami ,może wszyscy wystawimy donice bo w Szwecji tak mają .