To się może podobać. Wiejska świetlica prawie gotowa

2022-07-14 14:23
Paweł Palica
2022-07-14 14:23

Dobiega końca budowa wiejskiej świetlicy w podnowogardzkim Maszkowie. Wkrótce mieszkańcy tej miejscowości będą mieli do dyspozycji sporych rozmiarów i przyjemnie wyglądający obiekt.

ZDJĘCIE 1 z 4

Do tej pory spotkania mieszkańców Maszkowa odbywały się w iście spartańskich warunkach - w starym, zaniedbanym budynku, ponoć w razie potrzeby ogrzewanym "piecem" w postaci starej beczki. Niedawno gmina zdecydowała się jednak na rozebranie rudery i budowę nowej świetlicy, a efekty tego już widać. Stawiany od kilku miesięcy kosztem ponad 800 tys. zł będzie miał blisko 100 m2 powierzchni użytkowej, wewnątrz wydzielone będą sala główna, aneks kuchenny, toalety i magazynek na różne sprzęty, a na jego elewacji pojawiła się imitacja muru pruskiego, nawiązująca do przedwojennej zabudowy wsi w naszym regionie. Wewnątrz układane są już tynki, we wrześniu wszystko ma być gotowe.

Warto notabene zestawić wygląd maszkowskiej świetlicy z planami władz gminy Goleniów związanymi z postawieniem w Glewicach, tuż przy zabytkowym kościele p.w. św. Stanisława Kostki, modułowego kontenera o powierzchni od 40 do 60 m2, w którym również funkcjonować ma świetlica. Oszczędności w wydatkach pewnie będzie, różnica dla przyszłych użytkowników i wyglądu wsi - kolosalna.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!