To nie był spokojny weekend

2020-06-16 21:54
Sylwester Wasiak
2020-06-16 21:54

Jedna osoba ranna, siedemnaście kolizji i siedemnastu prowadzących pod wpływem. Policja podsumowała długi czerwcowy weekend.

Do najgroźniejszego zdarzenia drogowego doszło w piątkowy wieczór na drodze krajowej nr 6 w rejonie Glewic. Kierujący Mazdą 50-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, rozpoczął manewr wyprzedzania, jednak nie upewnił się, czy może ten manewr wykonać bezpiecznie , w wyniku czego podczas hamowania utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Na skutek zdarzenia 19-letnia pasażerka auta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
- Od środy 10 czerwca do poniedziałku 15 czerwca na drogach powiatu goleniowskiego policjanci zatrzymali 17 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie jak alkohol – poinformowała mł. asp. Anna Dygas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.
Rekordzistą okazał się 56-letni mężczyzna, który w sobotę 13 czerwca około 22 został zatrzymany na osiedli Akacjowym w Stepnicy prowadząc Forda Escorta pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2,8 promila w wydychanym powietrzu, a ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.
Doszło również do 17 kolizji. W niedzielę około godziny 14 w rejonie Klinisk na krajowej trójce 40-letni mieszkaniec powiatu mławskiego kierujący Renaultem uderzył w tył Volkswagena Passata. Sprawca ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych, a z powodu tego zdarzenia w rejonie utworzył się korek, który później tylko rósł, co miało związek z powrotami z długiego czerwcowego weekendu.

Foto: GDDKIA

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!