Duży festyn w Goleniowie!

2021-09-17 16:21
Sylwester Wasiak
2021-09-17 16:21

Już jutro na stadionie miejskim w Goleniowie odbędzie się Rodzinny Festyn Trzeźwości. O tym, czym jest ta impreza oraz co czeka na osoby, które na nią przybędą, informuje Elżbieta Cielas, prezes goleniowskiego Stowarzyszenia EXODUS!

„Festyn trzeźwości to cykliczna impreza organizowana przez społeczność Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Exodus”. Członkowie Klubu to m.in. osoby, które w pewnym momencie swojego życia uświadomiły sobie, że spożywany przez nich w nadmiernych ilościach alkohol czy narkotyki to już choroba, inaczej uzależnienie. Podjęte przez nich kroki (terapia, udział w grupach samopomocowych i grupach wsparcia) doprowadziły do zaprzestania spożywania używek i rozpoczęcie drogi do „normalności”. Dzięki trzeźwemu życiu zbudowali lub powrócili do zdrowych relacji rodzinnych, zawodowych czy sąsiedzkich. Inni założyli rodziny, będąc przykładnymi małżonkami i rodzicami. Wiele osób z tych rodzin to również członkowie Klubu. Trzeźwiejąc, dają przykład na to, że można wychodzić z uzależnienia i być wartościowym członkiem społeczeństwa. Jedne osoby zakładają działalność gospodarczą, inne angażują się w działalność społeczną, inne są wzorowymi pracownikami. Wszystkich łączy jedno: radość z trzeźwego życia, które daje wiele satysfakcji w życiu codziennym. Festyn Trzeźwości jest przesłaniem, że można żyć bez wszelkiego rodzaju używek, że można wychodzić z uzależnień i cieszyć się rodziną i wrócić do zdrowego społeczeństwa. W tym roku Festyn Trzeźwości został połączony z prezentacją działalności goleniowskich organizacji pozarządowych. Można będzie zapoznać się z działalnością kilkunastu organizacji, które będą miały swoje stoiska, do których serdecznie zapraszamy. Goleniowskie Centrum medyczne zorganizuje mobilny punkt szczepień, a gmina Goleniów punkt spisu powszechnego. Ponadto w programie m.in. namiot profilaktyczny, konkurencje sportowe (biegi, strzelanie, piłka nożna, trio basket, warcaby, przeciąganie liny, rzut piłą lekarską), bufet. Grochówka oczywiście darmowa. Zapisy na konkurencje sportowe i początek festynu o godz. 12 na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie” – informuje nas prezes Elżbieta Cielas, prezes Stowarzyszenia Exodus.
Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Exodus, współorganizatorami: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie, Goleniowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Dmuchawiec, Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki.

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

ANTY-PIS

odpowiedz
20.09.2021 12:45

SZCZEPIONKĄ TO SOBIE NIECH ZAJ*BIĄ W POŚLADY ORGANIZATORZY 👎👎👎👎💥💥💥💥💥💥SPRZEDAJNE WSTRZYKIWACZE WODY Z KAŁUŻY.....🤮🤮🤮🤮