To będzie epokowa przemiana

2021-04-10 6:00
Sylwester Wasiak
2021-04-10 6:00

Inwestycja warta 14 milionów złotych wkrótce odmieni jedno z miast powiatu goleniowskiego!

Mowa o Stepnicy, w której kompletnie przebudowana zostanie główna arteria komunikacyjna tej miejscowości, a więc przebiegająca przez miasto droga wojewódzka nr 111. Jak poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich, rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę miejskiego odcinka tej drogi o długości 2,8 km w ciągu ulic Wolińskiej, Maczka, Sikorskiego i Krzywoustego.
Do rozbiórki i wykonania nowych konstrukcji przewidziane zostały trzy przepusty, w tym most-przepust na kanale Łąckim. Wzdłuż drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej, nowa kanalizacja deszczowa, chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i oświetlenie drogowe. Przewidziano też nowe zatoki parkingowe. Przebudowane zostaną fragmenty sieci – energetycznej, gazowej, wodociągowej i telekomunikacyjnej. Zaprojektowano też szereg elementów poprawiających bezpieczeństwo, takich jak azyle dla pieszych i wyspy spowalniające ruch. Na skrzyżowaniu z ulicą Religi powstanie rondo. Projekt przewiduje też rozbiórkę budynku mieszkalno-usługowego, znajdującego się przy ul. Sikorskiego, który kiedyś pełnił funkcję kina. Koszt robót budowlanych wyniesie niespełna 14 mln zł. Wykonawcą będzie firma Strabag.
Przypomnijmy, że to kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 111, trwają bowiem już prace na odcinku Recław – Stepnica.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!