To będzie ciekawy sezon

2020-05-22 18:01
Sylwester Wasiak
2020-05-22 18:01

Rozmowa z Piotrem Rastem, trenerem czwartoligowej Iny Goleniów.

- Jak obecnie wyglądają treningi Iny Goleniów?
- Póki co zajęcia odbywają się w środy i soboty, a więc jest to taki cykl podtrzymujący ogólną sprawność i kondycję. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że możemy trenować wszyscy na jednym boisku. W środy treningi odbywają się na euroboisku, zaś w soboty na murawie głównej.
- Kiedy przewiduje Pan powrót do bardziej intensywnego treningu?
- Od początku czerwca wystartujemy mocniej. Według wstępnych deklaracji nowy sezon IV ligi może ruszyć 18 lipca.
- A jak po tym wstrząsie, jakim było przerwanie i przedwczesne zakończenie rozgrywek oraz przymusowy rozbrat z futbolem wygląda obecnie kadra?
- Zasadniczo nie zmieniła się od tej z rundy jesiennej. Najważniejsze, że na ten moment trzon zespołu, a więc 15-16 zawodników powinno zostać w klubie. Resztę uzupełnimy młodzieżą. Do tej pory mieliśmy zbilansowaną kadrę i taki charakter chcielibyśmy zachować.
- Czy już coś wiadomo, kiedy rozegracie pierwszy mecz sparingowy?
- To wciąż jest niewiadoma. Miałem już kilka telefonów od innych trenerów. Można powiedzieć, że wstępnie mamy umówione trzy mecze towarzyskie w ramach przygotowań do nowego sezonu, ale dopóki nie będzie zielonego światła na rozgrywanie meczów w niższych ligach, więcej szczegółów nie mogę podać. Docelowo chciałby rozegrać przed startem nowego sezonu 5-6 gier kontrolnych.
- Nowy sezon będzie historyczny, gdyż zagra w IV lidze rekordowa ilość 21 drużyn. Jak Pana zdaniem będzie wyglądała rywalizacja w tej nowej formule?
- Będzie to dziwna liga. Myślę, że kluczowe dla drużyn chcących walczyć o awans będzie na pewno posiadanie kadry minimum 22 zawodników. Poza tym trudno w tej chwili wyrokować jak taka ilość spotkań przełoży się na kartki czy kontuzje oraz jak zawodnicy pogodzą pracę zawodową z większą ilością spotkań.
- A jak w tej nowej formule zaprezentuje się Ina Goleniów?
- To zależy jak nam pójdą przygotowania. Jeśli zawodnicy podejdą solidnie do treningów może być ciekawie. Mówiąc kolokwialnie mamy obecnie zespół „otrzaskany” w IV lidze. Są w kadrze doświadczeni młodzieżowcy, którzy mają już na swoim koncie łącznie ze sparingami 80 spotkań na tym poziomie. Trzon kadry stanowią zawodnicy, którzy w zbliżającym się sezonie będą w najlepszym dla piłkarza wieku, do tego kilku piłkarzy z ogromnym ligowym doświadczeniem plus jeden z najlepszych bramkarzy w IV lidze. Mam ciekawy i nieobliczalny zespół. Zawsze jednak powtarzam, że ważne będzie jak wejdziemy w nowy sezon.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!