To będzie ciekawe artystyczne wydarzenie

2024-05-15 5:15
Sylwester Wasiak
2024-05-15 5:15

Z Maciejem Ratajczykiem, dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury rozmawiamy o szczegółach przygotowań do Urodzin Goleniowa, kosztach imprezy i zmianach, jakie nastąpią w porównaniu do zeszłorocznej imprezy.

- Jak obecnie wyglądają przygotowania do Urodzin Goleniowa? Od kiedy ruszy ostatnia ich faza?

– Całość wydarzenia jest już gotowa. Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania ostatnich procedur bezpieczeństwa. Przed nami już tylko sprawy techniczne takie jak postawienie sceny na placu oraz rozmieszczenie stoisk gastronomicznych w miejscu imprezy. Całość układa się w naprawdę ciekawe wydarzenie artystyczne, na które serdecznie Państwa zapraszam.

- Jak wyglądał proces wyboru gwiazd wieczoru i suportu, czy byli zainteresowani inni wykonawcy?
– W zeszłym roku stworzyliśmy ankietę, która została udostępniona mieszkankom i mieszkańcom Goleniowa, z ankiety wyłoniło się kilka nazwisk i to była nasza baza do rozpoczęcia rozmów z artystami. Rozmawiamy także z mieszkankami i mieszkańcami w trakcie innych wydarzeń w GDK, a to daje nam dość szerokie spojrzenie na oczekiwania. Zespół programowy GDK dopiął szczegóły na początku tego roku. Lokalne supporty wybraliśmy jeszcze pod koniec 2023 roku, zespół Specyficzni w tym roku obchodzi swój jubileusz, więc będziemy mieli podwójne urodziny jednego dnia. Do otwarcia wydarzenia zaprosiliśmy Orkiestrę WBB, w trakcie rozmów ustalenia były prowadzone jeszcze z Krzysztofem Sypieniem, obecnie koncert orkiestry poprowadzi Bartek Kwaśniewicz. Ważne jest dla nas, by zaznaczać lokalne wartości w trakcie takich działań jak Urodziny Goleniowa, gdzie publiczność jest liczna, stąd też zdecydowaliśmy się wraz z Teatrem Brama pokazać również przedstawienie „Rock Opera” w reż. Daniela Jacewicza. W trakcie przygotowań zgłosiło się do nas sporo artystów z Goleniowa i okolic, jednak ramy czasowe imprezy nie pozwalają na tak szerokie prezentacje, dlatego mając to na uwadze, planujemy duże zmiany w przyszłorocznych działaniach. Mam nadzieję i będę pracował w takim kierunku, by w kolejnych latach była to impreza kilkudniowa, angażująca większą grupę mieszkanek, mieszkańców oraz grup artystycznych. Myślę, że szczegóły zdradzę jeszcze w tym roku – może nawet pod koniec wakacji.

- Czy planowane są jakieś zmiany organizacyjne w porównaniu do ubiegłego roku?
– Jeśli chodzi o zmiany, to na pewno jest duża zmiana związana z gastronomią, w zeszłym roku zdecydowaliśmy się na jednego przedsiębiorcę, w tym roku natomiast zaprosiliśmy do współpracy właścicieli różnych punktów gastronomicznych w tym food trucki. Dzięki temu udało nam się urozmaicić ofertę, jaka będzie na głównym placu. Do takich znaczących zmian dochodzi także zamknięcie ul. Konstytucji 3 Maja na wysokości Plant. To działanie ma na celu nie tylko poprawić bezpieczeństwo w trakcie wydarzenia, ale przede wszystkim ma umożliwić płynne przemieszczanie się mieszkanek i mieszkańców pomiędzy miejscami imprezy. Główną zmianą jest też to, że Urodziny Goleniowa z jednodniowego eventu stają się imprezą dwudniową.

- W jakim budżecie zamknie się impreza?
– W tym momencie koszty całości po stronie GDK zamykają się w kwocie 170.000zł. Jaki będzie ostateczny rachunek, to będę mógł powiedzieć za kilka dni po zakończeniu wydarzenia. Zapraszam serdecznie wszystkich w dniach 17-18 maja do Goleniowa! Program wydarzenia znajdą Państwo na Facebooku Goleniowskiego Domu Kultury.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!