Ta przestrzeń powinna być zwrócona mieszkańcom!

2023-11-30 18:28
Sylwester Wasiak
2023-11-30 18:28

Z ciekawą koncepcją zagospodarowania placu za Goleniowskim Domem Kultury wystąpił Goleniowski Kolektyw. Co o tym sądzicie?

- Poniżej na zdjęciach z lewej strony jest plac za Goleniowskim Domem Kultury, a po prawej zdjęcia przedstawiające przestrzeń przed Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.
Stoimy na stanowisku, że przestrzeń, którą od wielu lat wynajmuje GDK, powinna być "zwrócona" mieszkańcom.
Chcielibyśmy, aby zazieleniła się i została włączona w tkankę miejską, a nie pozostała szpetnym parkingiem.
Niech zacznie tętnić tam życie.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że pieniądze z wynajmu zasilają dziś budżet GDK, ale stoimy na stanowisku, że przestrzeń ta powinna służyć mieszkańcom, a miasto powinno pokryć tę stratę GDK, tak aby dokonywać pozytywnych zmian w przestrzeni.
PS. Oczywiście zdjęcia ze Szczecina służą pokazaniu, że niewielkim kosztem można coś zmienić, nie zaś czymś, co należy odtwarzać 1:1 – napisali reprezentanci Goleniowskiego Kolektywu.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Malgocha

odpowiedz
01.12.2023 22:57

Zagospodarowanie będzie tylko plastrem na złamana rękę.juz najwyższy czas zebrać środki i opracować projekt nowego centrum kultury z dwiema salami koncertowymi (duża i mała/oraz zapleczem .oraz miejsce dla pracowni gdk i MDK nie zapominając o podziemnym garażu dla uczestników koncertów do zagospodarowania jest duży plac między Wojska Polskiego Słowackiego i Młynarska a teren rekreacyjny może wchodzić w park/cmentarz na Wojska Polskiego

Dagmara

odpowiedz
03.12.2023 00:21

Artykuł na potrzeby wiosennej kampani wyborczej. Pomysłodawcy żucają pomysły żeby zabłysnąć nie patrząc na rzeczywistość. Przecież niedaleko jest miejsce dla mieszkańców z małym zainteresowaniem. Zatem po co na siłę robić kolejne.

kibicGOL

odpowiedz
30.11.2023 23:26

Zapowiada się nowa pijalnia piwa.