Szybko na wolność nie wyjdzie

2023-12-15 15:23
Sylwester Wasiak
2023-12-15 15:23

Mężczyzna, który skatował ponad rok temu mieszkańca Goleniowa w parku przy ul. Szczecińskiej, usłyszał wyrok…

Sąd Okręgowy w Szczecinie III Wydział Karny wyrokiem z dnia 14 grudnia 2023 r.  skazał oskarżonego mieszkańca gminy Goleniów, za popełnienie zbrodni spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającej życiu. Sprawa dotyczy skatowania mieszkańca Goleniowa w parku przy ruinach kaplicy św. Jerzego w Goleniowie, przy skrzyżowaniu ul. Konopnickiej i ul. Szczecińskiej w nocy z dnia 29 na 30 października 2022 r. (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Sąd Okręgowy w Szczecinie uznając winę oskarżonego, wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto, Sąd orzekł w stosunku do oskarżonego obowiązek naprawienia szkody i zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonego w łącznej wysokości opiewającej na blisko 400.000,00 zł. Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował także o podaniu wyroku do publicznej wiadomości.

Wyrok jest nieprawomocny.

Pełnomocnik pokrzywdzonego, adwokat Marcin Ajs, stwierdził, iż wyrok jest częściowo satysfakcjonujący, bowiem zarówno prokurator, jak i pełnomocnik pokrzywdzonego wnosili o wymierzenie oskarżonemu kary maksymalnej przewidzianej za to przestępstwo, tj. 15 lat pozbawienia wolności. Pełnomocnik pokrzywdzonego dochodził również wyższej kwoty zadośćuczynienia.

Z uwagi na wymiar kary, mając również na uwadze, że roszczenia majątkowe dochodzone od oskarżonego przez pokrzywdzonego nie zostały w całości uwzględnione, pełnomocnik pokrzywdzonego zadeklarował, że po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego w Szczecinie i po dokonaniu ponownej analizy sprawy, zostanie podjęta decyzja o ewentualnym złożeniu apelacji w sprawie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!