Sztandary dla Zakładów Karnych w Nowogardzie i Goleniowie

2023-09-06 10:20
Sylwester Wasiak
2023-09-06 10:20

W przyszłym tygodniu najpierw w Nowogardzie, a później w Goleniowie odbędą się uroczystości nadania sztandarów dla jednostek penitencjarnych. Udział w tych ceremoniach wezmą władze państwowe, uświetnią ją orkiestry wojskowe, a na koniec publiczność będzie mogła zobaczyć defiladę pocztów sztandarowych oraz pododdziałów.

 

Uroczystość nadania sztandaru przez Ministra Sprawiedliwości dla Zakładu Karnego w Nowogardzie odbędzie się we wtorek 12 września. Rozpocznie ją msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowogardzie o godz. 11.00, której przewodniczył będzie ks. abp. Andrzej Dzięga. Po mszy nastąpi przemarsz gości, pocztów sztandarowych, pododdziałów funkcjonariuszy oraz orkiestry wojskowej na Plac Wolności w Nowogardzie, gdzie Minister Sprawiedliwości nada sztandar Zakładowi Karnemu w Nowogardzie. Ceremonię nadania sztandaru zakończy, przy asyście orkiestry wojskowej, uroczysta defilada pocztów sztandarowych oraz pododdziałów złożonych z funkcjonariuszy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie.
W Goleniowie ceremonia nadania sztandaru odbędzie się dzień później, a więc w środę 13 września. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 13 w kościele p. w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a następnie zaproszeni goście, poczty sztandarowe, pododdziały funkcjonariuszy oraz orkiestra wojskowa przemaszerują na plac na Plantach, gdzie od godz. 14 rozpoczną się główne uroczystości, a zakończy je defilada.

Na zdjęciu funkcjonariusze Zakładu Karnego w Goleniowie w trakcie próby przed uroczystościami.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!