Szczury i koty biegają po osiedlu. Mieszkańcy są przerażeni

2020-09-23 17:11
Katarzyna Adamiak
2020-09-23 17:11

- Nasze dzieci narażone są na choroby i nie mają się gdzie bawić. To obrzydliwe, żeby bawiły się w kocich i szczurzych odchodach – alarmuje pani Magdalena.

ZDJĘCIE 1 z 2

Biegające po osiedlu koty, to jak informuje naszą redakcję czytelniczka, na ulicy Fabrycznej w Gryficach codzienny widok.

- Miotów jest bardzo dużo. Zanieczyszczają osiedlowy plac zabaw dla dzieci, który stał się kuwetą. Dzieci bawiąc się w piasku, rękami trafiają na „kocie gówna” – informuje nas pani Magdalena i dodaje, że koci „zapach” czuć w całej okolicy.

Jak mówi kobieta, koci problem nie jest jedynym, z jakim zmagają się mieszkańcy osiedla. Innym są szczury, które od kilku tygodni biegają po osiedlu, wyjadając resztki jedzenia i bawiąc się z kotami.

- To, co się tu dzieje to masakra. Nasze dzieci narażone są na choroby i nie mają się gdzie bawić. To obrzydliwe, żeby dzieci bawiły się w kocich i szczurzych odchodach – relacjonuje czytelniczka, która dodaje, że powodem plagi kotów, a teraz również szczurów na osiedlu jest wyrzucanie resztek jedzenia przez niektórych mieszkańców.

Komentarze (15)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xxxxxyyzz

odpowiedz
23.09.2020 23:32

A pijaną młodzieżą sikającą pod blokami, wrzeszczącą nie są oburzeni, albo pijakami wysypujący mi śmieci? Obojętność sięgnęła dna

Iza

odpowiedz
23.09.2020 20:20

ja bym bardzo chciała obejrzeć najlepiej filmik jak koty bawią się ZE szczurami. Kot to naturalny wróg szczura więc po prostu koty polują na szczury, a taka jest natura kocia że bawia się złowioną zwierzyną. Zamiast narzekać proponuję pomóc w sterylizacji stada, znikną niechciane mioty i "zapaszek". Co do piaskownic to faktycznie kot jest zwierzęciem, które załatwia się w jednym miejscu, nie tak jak np.pies, jedyne rozwiązanie żeby nie zanieczyszczały piaskownicy to zwrócić się do administracji z prośbą o zamontowanie wieka. Te zwierzęta są chronione ustawowo więc trzeba im pomagać bo jak ich zabraknie to dopiero nastanie plaga szczurów. A superportal24 zachęcam do zapoznania się z tematem zamiast bezmyślnie pisać że koty bawią się ZE szczurami ;)

500 plusy w akcji

odpowiedz
23.09.2020 23:26

Siedzą i monitorująca chamsko w oknach wszystko, weźcie się lepiej do roboty a nie tyłki obrabiać i cały dzień w oknie osiedlowym, nieroby. Albo zróbcie coś w końcu dla społeczeństwa i pomóżcie tak od serca komuś innemu albo zwierzęciu chocby. Z nudów już wymyślają, bo już seriale to za mało widać.

Natalia

23.09.2020 23:26

No właśnie

Sindbad

odpowiedz
23.09.2020 21:32

Podobny problem jest na osiedlu w Trzebiatowie. Niektórzy ludzie są nieodpowiedzialni i bezmyslnie dokarmiają koty resztkami z lodówki - często zapleśniałymi i zgniłymi. Bez jakiejkolwiek refleksji i z przeświadczeniem, że robią cos dobrego dla tych kotów. W efekcie jest tak, ze resztki tego jedzenia sa rozciągane po całym osiedlu, a szczury i koty -z zatraconym instynktem do ich lapania- rozmnażają się w tym "dobrobycie" na potęgę. Na wyrzuceniu resztek jedzenia przez okno sie kończy dobroduszność tych ludzi, bo przecież odchodów i pozostałości jedzenia nikt nie będzie juz sprzątał. I tak roznoszą się różnego rodzaju choroby zakaźne. Nikt na taki stan nie reaguje- policja, straz miejska, spółdzielnia... Każdy przerzuca problem na inne instytucje. Do tego właśnie prowadzi dokarmianie kotow w sposób nieodpowiedzialny, a wręcz głupi.

23.09.2020 21:38

Co na to władze miasta? Może jakiś fundusz na sterylizację. A radni co robią? Czy w ogóle jest z nimi jakiś kontakt? Jeśli koty i szczury się bawią to mają toksoplazmozę.

Arek

23.09.2020 21:38

Jest program opieki nad zwierzętami wystarczy zadzwonić do gminy!!!

nieznajony

odpowiedz
24.09.2020 12:18

Taki sam burdel jest w Gryficach ul.Woj.Polskiego 7.....szczury to Nasz pan..Co na to powiedzą panie i panowie z gminy...BURMISTRZ!!!!!!!

podatnik

odpowiedz
24.09.2020 11:57

Zamiast narzekać może tak panowie 500 plus zrobiliby dla swojego otoczenia,swoich dzieci coś pożytecznego. Np. płotek wokół piaskownicy. Mniej piwska i trochę inicjatywy obywatelskiej a nie tylko czekać aż ktoś za was zrobi,bo się należy. To z podatków ludzi pracujących dostajecie,bo rząd tyle ma ile złupi z obywateli. Chcecie mieć porządek,to sami zadbajcie. Kiedyś to rozdawnictwo się skończy. Czas samemu po sobie sprzątać i nie czekać. Jeszcze trochę to tyłka samodzielnie nie podetrzecie.

Ala

24.09.2020 11:57

Popieram prz. I od razu dodam-kupujcie tyle chleba, żeby go zeżreć a nie czerstwy rozwalać po podwórku. Człowiek pracujący jak mu starsze 2 skibki zostaną to usmaży i zje bo wie jak ciężko na ten chleb zarobił. To samo tyczy się innego jedzenia.

Ala

odpowiedz
23.09.2020 18:50

Na Nadrzecznej 1-2 na podwórku prawie to samo. W każdym kącie miseczki, talerzyki, pojemniczki z żarciem. Bo kotki są potrzebne i myszy wtedy nie ma. Koty się mnożą, chodzą nażarte, srają i ani im w głowie łapanie myszy. Z misek żrą szczury, mewy i inne ptaszyska. Wszędzie brud i smród, porozwalane jedzenie i chleb. Wspólnota wywiesiła prośbę o nie rozrzucanie chleba ale złośliwe, tępe baby robią to z jeszcze większą gorliwością. Żałosne....

.....

23.09.2020 18:50

Na Nadrzecznej to rzyczliwa Pani która dokarmia koty w całych Gryficach potrafi dać kotom jedzenie albo pod drzwiami aut lub pod oknami. Wiele razy już tej Pani zwracano uwagę a ta chyba po złości wykłada coraz to więcej jedzenia pod moimi oknami. Przez tą Panią jak jest ciepło mam pełno much w domu nie wspominając o szczurach które też przychodzą po te jedzenie.

kicia

odpowiedz
23.09.2020 18:14

Obcowanie z bakteriami i wirusami jest dobroczynne, zwłaszcza dla dzieci

Matka!!

23.09.2020 18:14

Lecz sie kobieto na glowe.. piszac takie rzeczy pewnie jestes bezplodna albo jestes jakas pieprzona kaleka umyslowa..