Sypnęło mandatami

2020-04-06 15:33
Sylwester Wasiak
2020-04-06 15:33

44 nałożone mandaty i 20 wniosków skierowanych do sądu to bilans weekendowych kontroli w związku z nowymi obostrzeniami, które są wynikiem panującej pandemii.

- Od piątku do niedzieli policjanci nałożyli łącznie 44 mandaty karne za naruszenie przepisów art 54 kw., ponadto skierowano 20 wniosków o ukaranie do Sądu za naruszenie przepisów art 54 kw. - informuje mł.asp. Anna Dygas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

- W związku z panującą sytuacją zwiększono ilości patroli policyjnych. Na terenie gminy Goleniów pracę policjantów wsparli funkcjonariusze Straży Miejskiej. Mundurowi sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz czy piesi i kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Wzmożone działania policyjne będą kontynuowane przez okres obowiązywania zakazów – informuje rzecznik KPP Goleniów.

W miniony weekend policjanci z powiatu goleniowskiego interweniowali 74 razy. Odnotowano jedną kradzież z włamaniem, dwie kolizje w tym m.in. na drodze przyległej do S3, gdzie w wyniku nieostrożnego cofania, zderzyły się dwie ciężarówki na placu budowy. Ponadto miało miejsce 8 wykroczeń, 1 przestępstwo kryminalne oraz zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego (w sobotę w Gąsierzynie, 43-letni mężczyzna, który jechał rowerem mając w organizmie 2,6 promila alkoholu).

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!