Święto Niepodległości – co, gdzie, kiedy?

2021-11-10 6:15
Sylwester Wasiak
2021-11-10 6:15

Uroczyste msze święte, składanie kwiatów, niepodległościowe biegi, koncerty, recital...to wydarzenia, które odbędą się w związku z Narodowym Świętem Niepodległości. Sprawdźcie, co będzie się działo w czwartek w Goleniowie, Nowogardzie, Maszewie, Stepnicy i Przybiernowie...

GOLENIÓW
Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz zaprasza na wspólne świętowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2021 r.
Godz. 9.00: Msza Patriotyczna w intencji Ojczyzny w kościele św. Jerzego.
Godz. 10.00: Goleniowska Mila Niepodległości (szczegóły na plakacie poniżej)
Godz. 18.00: Zmiana warty i składanie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości
Godz. 19.30: koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w sali koncertowej GDK (bilety w cenie 30 zł i 15 zł dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Goleniowie / Brama Wolińska)

NOWOGARD
Na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowogardzie zapraszają burmistrz Nowogardu Robert Czapla, Nowogardzki Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. W programie przewidziano:
Godz. 12.00: uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem „Kombatantom Rzeczypospolitej Polskiej”.
Ok. godz. 12.30: „Recital na dwie klawiatury” w wykonaniu Agnieszki Roguskiej w sali widowiskowej NDK (wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, wydawane przed recitalem)
Godz. 12:00 – 14:00: w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą sie wystawy: ,,Polska Morska Niepodległa", ,,Jak powstała Niepodległa?", ,,Kobieta Nowoczesna czyli moda w II RP", ,, Mały Patriota".

MASZEWO
Godz. 11: msza święta w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie
Po mszy: złożenie kwiatów pod Obeliskiem na Cmentarzu Miejskim w Maszewie, przemarsz w asyście orkiestry dętej Wood&Brass Band z Goleniowa na boisku przy Szkole Podstawowej w Maszewie. Pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego Gminnych Jednostek OSP.

STEPNICA
Godz. 11.30: w kościele parafialnym im. Św. Jacka Odrowąża w Stepnicy odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny
UWAGA!
Ze względu na przypadki zachorowań na COVID-19 odwołana została Wieczornica organizowana przez uczniów i kadrę pedagogiczną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy. Wieczornica w wersji elektronicznej zostanie w niedługim czasie nagrana i udostępniona na stronie szkoły oraz gminy.

PRZYBIERNÓW
10. listopad (środa)
Godz. 18.00: koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Szczecińskich Artystó przy współpracy Grupy Teatralnej "RAZEM" (Ośrodek Kultury w Przybiernowie)
11. listopad (czwartek)
Godz. 12.30: Msza święta w kościele parafialnym w Przybiernowie, po mszy złożenie kwiatów przy kamieniu upamiętniającym 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę
UWAGA!
"Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników oraz kibiców, z powodu zwiększonego ryzyka zakażenia się wirusem Covid-19, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Niepodległościowego Turnieju Piłki Siatkowej.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!