Święto goleniowskiej służby więziennej (FOTO)

2023-09-13 19:30
Sylwester Wasiak
2023-09-13 19:30

Dziś odbyła się uroczystość nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Goleniowie. Zobaczcie fotorelację autorstwa Krzysztofa Karpińskiego.

 

ZDJĘCIE 1 z 18

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie. Po nabożeństwie funkcjonariusze Służby Więziennej oraz zaproszeni goście przemaszerowali na plac rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. W uroczystości nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Goleniowie uczestniczyła wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, a także zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Andrzej Leńczuk.

W jej trakcie w drzewiec sztandaru zostały wbite gwoździe honorowe i pamiątkowe oraz dokonano wpisów do księgi pamiątkowej. Następnie nastąpił kulminacyjny moment uroczystości, w trakcie którego wiceminister Katarzyna Frydrych  przekazała sztandar na ręce płk Jarosława Korolczuka, dyrektora tutejszej jednostki.

- Sztandar to przede wszystkim symbol męstwa, honoru i przywiązania do ojczyzny – miłości do ojczyzny - powiedziała wiceminister Frydrych. Dodała też, że sztandar, jaki otrzymał Zakład Karny w Goleniowie to wyraz prestiżu i szacunku, na jaki zasługuje w społeczeństwie Służba Więzienna.

Sztandar ufundowało PPO Przedsiębiorstwo Państwowe w Strzelcach Opolskich. W uroczystości wzięli udział oprócz przedstawicieli Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości, także samorządowcy, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!