Świetny występ lekkoatletów Barnima!

2020-11-17 6:00
Sylwester Wasiak
2020-11-17 6:00

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się na Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych zawodnicy Barnima Goleniów. Sprawdźcie kto stanął na podium!

W miniony weekend w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych, w których z sukcesami wystartowała reprezentacja klubu lekkoatletycznego Barnim Goleniów.
W kategorii U -14 (dzieci starsze) Marta Falfura biegnąca w czołowej grupie jako czwarta, po pokonaniu każdego wzniesienia przesuwała się o jedną pozycję. Po trzecim podbiegu wyszła na prowadzenie i nie oddała go do mety mimo ataku rywalek. W tej samej kategorii wiekowej na dystansie 1500 metrów na na najniższym miejscu podium stanął Antoni Gulbinowicz.
W kategorii U-16 (młodzik) na szczególne słowa uznania zasługują obie medalistki. Srebrna Ola Niewczas przez ostatni miesiąc borykała się z dolegliwościami stawu biodrowego i nie mogła w pełni realizować planu treningowego. Zaś brązowa Martyna Szafran to sprinterka. Jej koronna konkurencja to bieg na 100m. Kilkutygodniowe przygotowania do biegu wytrzymałościowego i siła charakteru zadecydowały o końcowym sukcesie.
W kategorii U-18 (junior młodszy) w biegu na 2000 metrów brązowy medal wywalczył Stanisław Golański.
Pozostali zawodnicy zajmowali miejsca w czołówce tuż poza podium. W kategorii U-16 (młodzik) w biegu na dystansie 2500m - 5msc J.Laszkiewicz, 8 msc Z.Bukala. W biegu na dystansie 2000m - 5 msc Sz.Bialas. W kategorii wiekowej U-18 (junior młodszy) w biegu na dystansie 1500m - 4 msc N.Rzymczyk. W biegu na dystansie 3000m - 5 msc. K.Pedziwiatr. W kategorii wiekowej U-20 (junior) na dystansie 2000m 4 msc K.Czerwiński.
Trenerami zawodników są M.Gołębiowski i S.Szwarc.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!