Świecąca woda w kaloryferach!

2021-02-23 19:26
Sylwester Wasiak
2021-02-23 19:26

Od wczoraj woda w sieci ciepłowniczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Goleniowie została zabarwiona!

Jak poinformowała spółka, od 22.02.2021 roku woda sieciowa w systemie ciepłowniczym będzie zabarwiana barwnikiem Fluoresceina RM 200%. Barwienie wody sieci ciepłowniczej w Goleniowie ma na celu wykrycie nieszczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła i jest powszechnie stosowane przez przedsiębiorstwa ciepłownicze.
- Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej, żółto-zielonej barwie. Liczymy również na pomoc mieszkańców Goleniowa w tym zakresie. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu PEC Sp. z o.o. 91 418 28 41, 603 424 333 - zaapelował Tomasz Majewski, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Goleniowie.
Jak zapewnia PEC Goleniów, środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła, jednakże w przypadku wystąpienia, po kontakcie z zabarwioną wodą, jakichkolwiek niepokojących objawów – należy skontaktować się z lekarzem. FLUORESCEINA RM 200% stosowana jest głównie do barwienia produktów chemii stosowanej w gospodarstwach domowych oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zgl

odpowiedz
24.02.2021 04:50

Nic nie będę za was sprawdzać ruszyć dupy z pod komputerków...