Strzelcy w Pucharze Polski

2023-06-15 5:54
Sylwester Wasiak

Juniorzy z Klubu Strzelectwa Sportowego LOK "TARCZA" Goleniów pod opieką trenera Michała Buniaka wystartowali we Wrocławiu w zawody III Rundy Pucharu Polski. Jakie zanotowali tam wyniki?

Na zdjęciu Oliwia Żebiełowicz (foto archiwum)

Jak informuje Stanisław Bogumił, Klub Strzelectwa Sportowego LOK "TARCZA" Goleniów reprezentowany był przez juniorów Oliwię Żebiełowicz, Bartosza Buniaka i Konrada Galina.
Wszyscy zawodnicy startowali w swoich kategoriach.

Oliwia Żebiełowicz w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów juniorek zajęła 14. miejsce, w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorek zakwalifikowała się do finału z 3. miejsca, natomiast w finale zajęła 5 miejsce.

Konrad Galin w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc juniorów zajął 18. miejsce, a w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorów zajął 16. miejsce. Z kolei w konkurencji karabin dowolny 3x20 strzałów juniorów zajął 15. miejsce.

Bartosz Buniak w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorów zajął 17. miejsce, a w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2x30 juniorów uplasował się na 13. pozycji.

Co ciekawe, zawody odbyły się na zmodernizowanej strzelnicy przygotowanej do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w dniach 21.06-02.07.2023 r. we Wrocławiu. W zawodach tych startowała kadra narodowa seniorów i juniorów przygotowująca się do udział w tych Igrzyskach.
Kolejnymi zawodami, w których będą startować nasi zawodnicy jest Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w dniach 12-16.07.2023 r. w Starachowicach.