Strażacy ochotnicy otrzymają finansowe wsparcie

2023-06-22 14:00
Sylwester Wasiak
2023-06-22 14:00

Pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu goleniowskiego otrzyma wsparcie finansowe.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie poinformował o przeznaczeniu ponad miliona złotych z programów Mały Strażak i Remiza.

Z programu Remiza trafiło łącznie 260 tysięcy złotych do siedmiu jednostek OSP z terenu województwa zachodniopomorskiego na termomodernizację budynków. W gronie tym znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna ze Stepnicy, która otrzyma 22 500 złotych. Dofinansowanie można przeznaczyć na poprawę efektywności energetycznej, w tym m.in. drenaż przy osuszaniu fundamentów, modernizację dachu, wymianę okien i bram garażowych, montaż nowego źródła ciepła, przyłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej, instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, a także energooszczędnego oświetlenia.

Z kolei w drugim z programów „Mały Strażak” przeznaczono 940 tysięcy złotych dla 40 jednostek OSP. W ramach tego programu dotację można przeznaczyć na sprzęt i niezbędne wyposażenie, w tym zakup między innymi hełmów, butów, ubrań i rękawic, ale także: namiotów pneumatycznych, drabin, pilarek i generatorów prądu. Dofinansowanie z tej puli trafi w powiecie goleniowskim do:
OSP Przemocze i OSP Żarnowo po 25 tysięcy, OSP Rożnowo - 24 941,25 zł, OSP Jarosławki - 24 750 zł i OSP Dębice - 21 699,90 zł.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!