Strażacy będą gasić wielki pożar w GPP. Ćwiczenia "Puszcza 2022"

2022-09-22 10:25
Paweł Palica
2022-09-22 10:25

23 września na terenie Nadleśnictwa Kliniska oraz terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego odbędą się powiatowe ćwiczenia strażackie pod nazwą "Puszcza 2022”.

W ćwiczeniach, które zakładają wielkopowierzchniowy pożar lasu z zagrożeniem obiektów produkcyjno-magazynowych, znajdujących się na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, uczestniczyć będą jednostki PSP i OSP z terenu powiatu goleniowskiego, łącznie ponad 20 pojazdów i 100 strażaków.

Pierwszy epizod zakłada pożar lasu sosnowego w oddziale 67 Nadleśnictwa Kliniska. Pierwsze zadysponowane zastępy nie będą w stanie samodzielnie ugasić pożaru ze względu na silny wiatr, który doprowadził do gwałtownego rozwinięcia się pożaru. Ze względu na silne rozwinięcie się frontu pożaru konieczne było wycofanie się zadysponowanych jednostek na ul. Nadziei (GPP).

Drugo epizod zakłada, że front pożaru rozwinął się na szerokość ok. 2 kilometrów i zbliża się do zakładów produkcyjno - magazynowych. W celu ugaszenia pożaru zadysponowane zostaną dodatkowe siły i środki z terenu powiatu goleniowskiego. 

Celem ćwiczeń, które rozpoczną się o godz. 10 jest doskonalenie współdziałania sił i środków z terenu powiatu goleniowskiego oraz doskonalenie współpracy z innymi służbami, organizacjami i instytucjami w zdarzeniach związanych z zagrożeniami pożarowymi.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!