Strajk maszynistów POLREGIO. Pociągi nie będą kursować

2023-09-26 8:53
Karol Szumny
2023-09-26 8:53

Od północy 10 października ma rozpocząć się bezterminowy strajk maszynistów POLREGIO w naszym województwie. Jak czytamy w komunikacie, chodzi m.in. o brak „porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników”.

Leszek Miętek – prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce – poinformował wczoraj w komunikacie prasowym o strajku maszynistów POLREGIO. Pociągi w województwie warmińsko-mazurskim oraz zachodniopomorskim nie będą kursować. Strajk zaplanowano na 10 października (wtorek).

- W związku z brakiem porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego, w wyniku braku zgody Urzędów Marszałkowskich na sfinansowanie tej podwyżki, Związki Zawodowe będące stroną sporu zbiorowego w Spółce POLREGIO S.A., podejmują decyzję o przeprowadzeniu bezterminowego strajku w wyżej wymienionych Zakładach – poinformował wczoraj Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Portal „Rynek Kolejowy” podał, że w trzynastu województwach udało się zawrzeć POLREGIO porozumienie z marszałkami, dzięki którym od 1 września wdrożone zostaną podwyżki w wysokości 800 zł do uposażenia zasadniczego każdego pracownika. Nie udało się to jednak w wymienionych dwóch województwach, stąd zaplanowano strajk.

W komunikacie dodano, że pociągi będące w drodze po godzinie rozpoczęcia strajku zostaną doprowadzone do stacji docelowych.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kos

odpowiedz
26.09.2023 16:22

Niech stoją to inni przewoźnicy zarabia mało zarabiają bo ich prezesi okradają.

nie ma strajku

odpowiedz
26.09.2023 12:58

przyjąć nowych pracowników

Jan

odpowiedz
26.09.2023 14:20

I tak zarabiają bardzo dużo.