Starosta wznawia rozmowy ws. podwyżek dla pracowników DPS-ów

2020-09-17 13:30
Katarzyna Adamiak
2020-09-17 13:30

Ryszard Chmielowicz zapowiedział wznowienie rozmów w sprawie podwyżek dla pracowników Domów Pomocy Społecznej w Gryficach i Jarominie. Pierwsze mają się odbyć już w najbliższy wtorek.

Od 2019 roku pracownicy Domów Pomocy Społecznej w Gryficach i Jarominie domagają się podwyżki do pensji. Jeszcze w ubiegłym roku z postulowanego przez nich 1000 złotych udało się wywalczyć kwotę 300 złotych. Rozmowy o kolejnej etapie podnoszenia płac miały powrócić na początku tego roku. Jednak do tej pory do nich nie doszło, o czym przypomnieli podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Gryfickiego pracownicy DPS-ów.

Wznowienie tych rozmów zapowiedział w rozmowie z Tomaszem Krupeckim starosta gryficki. – Jeszcze we wrześniu siądziemy do wspólnego stołu. Na początek z przedstawicielami pracowników. Mamy już w dużej części przygotowaną analizę finansową, spotkałem się też z dyrektorami tych jednostek, z którymi wstępnie omówiliśmy sytuację, z jaką mamy do czynienia – mówił w środowym Studio SuperPortal24 Ryszard Chmielowicz.

Odnosząc się do kwestii finansowych, starosta zaznaczył, że pracownicy w tym roku otrzymali już dodatkowe pieniądze. Jak mówił, było to 3,5 proc. podwyżki w ramach regulacji płac, a także grant z funduszy unijnych za czas pracy w COVID-19, w ramach którego przez trzy miesiące pracownicy otrzymywali dodatkowe 1450 złotych.

Tymczasem jak dowiedziała się dziś nasza redakcja, znany jest już termin rozmów starosty Ryszarda Chmielowicza z przedstawicielami DPS-ów. Spotkanie zaplanowane zostało na wtorek 22 września.

Cały program z udziałem starosty gryfickiego Ryszarda Chmielowicza 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

MaxPayne

odpowiedz
18.09.2020 14:02

Dostali tyle pieniedzy z rzadu, ktote mialy pojsc dla pracownikow na premie za prace podczas epidemii i co? Zaden z pracownikow nie dostal ani grosza... WSTYD WSTYD WSTYD