Stalker stanie przed sądem!

2021-03-16 18:06
Sylwester Wasiak
2021-03-16 18:06

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o uporczywe nękanie sześciu osób!

Jak poinformowała Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, do sądu trafił już akt oskarżenia wobec 40-letniego mężczyzny, który w okresie pomiędzy lutym 2019 r., a 26 sierpniem 2020 r. uporczywie nękał sześć osób poprzez m.in. wysyłanie wiadomości sms oraz wiadomości za pośrednictwem komunikatora Messenger zawierające słowa powszechnie uznawanych za obelżywe, a także których treścią były groźby karalne. W tym celu podejrzany wielokrotnie tworzył nowe konta na portalach społecznościowych, podszywając się pod inne osoby. Wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonych, także w porach nocnych kierując pod ich adresem słowa wulgarne, grożąc pozbawieniem życia i zdrowia. Trójkę pokrzywdzonych podejrzany także śledził oraz groził im zniszczeniem należącego do nich mienia.
Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.
W przeszłości nie był karany sądownie. Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 190a § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!