Sprawca kradzieży z włamaniem stanie przed sądem

2023-07-21 9:23
Karol Szumny
2023-07-21 9:23

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem i zniszczenie mienia.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem i zniszczenie mienia.

W ramach śledztwa ustalono, że w dniu 30 grudnia 2022 r. w godzinach porannych w Trzebiatowie, przy pomocy śrubokręta sprawca podważył drzwi tarasowe i wszedł do wnętrza nowo wybudowanego domu jednorodzinnego. Dokonał przeszukania pomieszczeń, jednak nie zabrał stamtąd żadnych przedmiotów. Swoim działaniem spowodował natomiast zniszczenie mienia w postaci drzwi tarasowych, okien oraz odtwarzacza DVD.

Wizerunek oraz działanie sprawcy zostało zarejestrowane przez zewnętrzne i wewnętrzne kamery monitoringu. Wskazane nagrania zostały udostępnione funkcjonariuszom Policji.

W wyniku dalszych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji sprawca został ustalony i zatrzymany, a następnie osadzony w Zakładzie Karnym.

Podejrzany nie o przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynów. Był uprzednio wielokrotnie karany, w tym za kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych.

Aktualnie sprawca odbywa karę pozbawienia wolności w innej sprawie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!