Sport w weekend.Pomorzanin zagra na "bocznym", Ina jedzie po rehabilitację

2020-11-20 14:31
Sylwester Wasiak
2020-11-20 14:31

Przed nami przedostatnie, a dla niektórych drużyn ostatnie mecze w rundzie jesiennej rozgrywek piłkarskich. Zapraszamy do obszernej zapowiedzi spotkań. Sprawdźcie kto z kim zmierzy się w nadchodzący weekend.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Nowogardzie

W IV lidze zgodnie z decyzją Związku rozegrana zostanie przedostatnia kolejka w tym roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). Ina Goleniów będzie chciała zrehabilitować się za fatalny występ przed tygodniem przeciwko Kluczevii (0:3) i postara się powalczyć o komplet punktów w Dygowie. Tamtejszy Rasel znajduje się obecnie na 15. miejscu w tabeli i co może być pocieszeniem dla biało-zielonych w tym sezonie o wiele lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie zdobył 13 punktów, niż u siebie, gdzie wywalczył 7 oczek (2 zwycięstwa,1 remis i 5 porażek). Ina chcąc przed przerwą zimową zapewnić sobie miejsce w czołówce, powinna ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść, by w dobrych nastrojach przystąpić do ostatniego spotkania rundy jesiennej w IV lidze za tydzień.

W klasie okręgowej Pomorzanin Nowogard podejmie Piasta Chociwel na boisku o sztucznej nawierzchni. Będzie to drugi ligowy mecz na tym otwartym we wrześniu nowoczesnym boisku na stadionie w Nowogardzie (wówczas rozegrano spotkanie ligowe ze Stalą Szczecin zakończone remisem 2:2). Pomorzanina czeka trudna przeprawa, gdyż rywale spisują się w tym sezonie przyzwoicie, a na wyjazdach są bezkompromisowi (4 mecze wygrali i 4 mecze przegrali). Nowogardzianie, chcąc utrzymać kontakt z liderującym Jeziorakiem, nie mogą pozwolić sobie na wpadkę tak jak w meczu z Sarmatą. Będzie to ostatnia kolejka w klasie okręgowej, ale nie dla piłkarzy z Nowogardu, których czeka jeszcze zaległy mecz z Arkonią Szczecin (28.11).
Orzeł Łoźnica podejmie u siebie Jantara Dziwnów. Trudno o optymizm w obecnej sytuacji w drużynie z Łoźnicy, choć z drugiej strony zwycięstwo w meczu kończącym rundę jesienną może dać nadzieję na lepszą wiosnę.
Dąb Dębice w ostatniej kolejce tej rundy zagra na wyjeździe z Wichrem Brojce. Będzie to pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli i paradoksalnie każda z drużyn może przerwać w tym meczu fatalną serię. Wicher do tej pory jeszcze nie wygrał u siebie, a Dąb nie zdobył jeszcze ani jednego punktu na wyjeździe. Ktoś może poprawić sobie nastroje. Zespół Dębu po tym meczu czeka jeszcze zaległe spotkanie z Mierzynianką (5.12).

W A klasie czas na ostatnią serię spotkań, która zapowiada się wyjątkowo interesująco. Oczy kibiców zwrócone będą w niedzielę na Stepnicę, gdzie miejscowy Zalew (trzecie miejsce w tabeli), podejmie wicelidera Masovię Maszewo. Gospodarze ostatnio doznali bolesnej porażki w Łosośnicy i z pewnościa będą chcieli się za nią zrehabilitować. Masovia z kolei jako jedyny zespół w lidze nie doznał jeszcze porażki, legitymując się bilansem 7 zwycięstw i 3 remisów. Zwycięstwo gości w tym spotkaniu oraz ewentualny triumf w zaległym meczu z Pionierem Żarnowo (28.11) da podopiecznym Marcina Bąka w tabeli pozycję lidera jesieni. Wynik tej konfrontacji będzie interesował OKS, który zagra w sobotę z Sowianką Sowno i nie powinien mieć problemów w zainkasowaniu kompletu punktów. Zgubione punkty przez Masovię spowodują, że to ekipa z Goleniow rozsiądzie się w fotelu lidera na zimę.
Interesująco powinno być w konfrontacji Leśnika Kliniska z Jastrzębiem Łosośnica. Podopieczni Mariusza Bernacha złapali przysłowiowy wiatr w żagle i odnieśli ostatnio trzy z rzędu zwycięstwa, rywale z kolei legitymują się serią dwóch wysokich zwycięstw z rzędu. Będzie ciekawie i każda z drużyn ma szansę na zgarnięcie kompletu punktów.
Niepokonany u siebie Promień podejmie outsidera rozgrywek Znicza Wysoka Kamieńska i nie powinien mieć problemów w wywalczeniu trzech oczek. Trudne spotkanie z kolei czeka Hanzę, która wyjedzie do Radowa Małego na mecz z nieprzewidywalną Radovią.
Ostatni z naszych przedstawicieli w A klasie Pomorzanin Przybiernów rundę jesienną zakończy wyjazdowym meczem z Błękitnymi Trzygłów. Nie będzie to łatwa przeprawa, jednak Pomorzanin dobrze sprawuje się na wyjazdach, więc trzy punkty są jak najbardziej w zasięgu tej ekipy.

21 listopad (sobota)
PIŁKA NOŻNA
IV LIGA
Godz. 13.00: Rasel Dygowo - Ina Goleniów
KLASA OKRĘGOWA
Godz. 13:00: Orzeł Łoźnica - Jantar Dziwnów
Godz. 13:00: Wicher Brojce - Dąb Dębice
Godz. 14:00: Pomorzanin Nowogard - Piast Chociwel
KLASA A
Grupa 2
Godz. 13:00: Błękitni Trzygłów - Pomorzanin Przybiernów
Godz. 13:00: Radowia Radowo Małe - Hanza Goleniów
Godz. 14:00: Promień Mosty - Znicz Wysoka Kamieńska
Godz. 14:30: Leśnik Kliniska - Jastrząb Łosośnica
Godz. 17:00: OKS Center MD Goleniów - Sowianka Sowno

22 listopad (niedziela)
PIŁKA NOŻNA
KLASA A
Grupa 2
Godz. 13.00: Zalew Stepnica - Masovia Maszewo

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!