Spartański Bieg Gryfa za nami. Zobacz zdjęcia

2020-10-18 18:06
Adam Litwinowicz
2020-10-18 18:06

Starsi i młodsi miłośnicy ekstremalnych biegów przełajowych wzięli udział w pierwszej edycji Spartańskiego Biegu Gryfa, który odbył się na trasie poligonu Kajtur w Chełmie Gryfickim (gmina Trzebiatów).

ZDJĘCIE 1 z 40

Ponad 100 zawodników wzięło udział w biegach w trzech kategoriach: dzieci, seniorzy oraz sztafety rodzinne. Pierwsza edycja Spartańskiego Biegu Gryfa, który odbył się na trasie poligonu Kajtur w Chełmie Gryfickim zorganizowana została przez klub Chrobry Gryfice przy udziale wielu partnerów. Jak przystało na bieg z przeszkodami, nie zabrakło ich również przed startem.

- Pierwotnie nasz bieg miał się odbyć w zeszły weekend na trasie w jednostce wojskowej w Trzebiatowie, ale praktycznie w ostatniej chwili otrzymaliśmy odmowę z góry – powiedziała Katarzyna Otoka, prezes Chrobrego Gryfice. - Osobiście ta trasa, na poligonie Kajtur, bardziej mi się podoba. Jest dłuższa, na łonie natury, jednak przeszkody są bardziej przystępne, a tym samym więcej osób chce wziąć udział w rywalizacji – dodała. - Stwierdziliśmy, że na terenie powiatu brakuje biegu z przeszkodami. Napisaliśmy projekt ze Społecznika, zebraliśmy najwięcej głosów i udało nam się zorganizować imprezę na bogatym poziomie – wyjaśniła Katarzyna Otoka. Zawodnicy do pokonania mieli ponad kilometrową trasę, na której musieli zmierzyć się z wieloma przeszkodami.

Współorganizatorem Biegu była Gmina Trzebiatów. Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Sport – Time, Food Box, Kajtur Event. Organizatorzy dziękują również Natalii i Marcinowi Rosochackim.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!