Sołtysi murem za burmistrzem Domańskim. „Jak będzie trzeba odwołamy radnych”

2020-05-14 21:55
Tomasz Krupecki
2020-05-14 21:55

Po naszej wczorajszej publikacji, w której burmistrz Trzebiatowa Józef Domański opowiedział o zdradzie i swoim żalu do radnych uruchomili się sołtysi. Dziś do naszej redakcji zadzwoniła pani Eugenia Dawidowicz sołtys Białoboków. Zdaniem pani sołtys, wioski stoją murem za burmistrzem i jak będzie trzeba, to odwołają radnych w referendum.

Wczoraj burmistrz Trzebiatowa w wywiadzie dla naszego portalu powiedział, że zdradzili go ludzie, których zrobił radnymi: Danuta Sudaj i Tomasz Sobczak. O tym drugim mówi, że na własnej piersi wyhodował żmiję, która go zdradziła, a teraz wspólnie z jego przeciwnikami pozbawił go samodzielnej władzy.
Czytaj: Burmistrz Trzebiatowa o zdrajcach: czuję do nich ogromny żal…

Dziś w południe zadzwoniła do naszej redakcji pani Eugenia Dawidowicz, która jest sołtysem sołectwa Białoboki (gm. Trzebiatów). Pani sołtys przeczytała wczoraj nasz artykuł i jak twierdzi, podniósł jej tak ciśnienie, że z nerwów nie mogła spać.


– Jestem rozgoryczona i wściekła, bo robiłam kampanię wyborczą radnemu Tomaszowi Sobczakowi. Chodziłam z nim po naszym sołectwie i prosiłam mieszkańców, żeby oddali na niego głos. Pomagałam mu, bo burmistrz Domański mnie poprosił. Mówił, że potrzebni są nam młodzi ludzie w Radzie. Dlatego mieszkańcy na niego zagłosowali – mówi w rozmowie telefonicznej sołtys Dawidowicz. – Szkoda mi burmistrza, bo mamy najlepszego, jaki mógł się nam trafić. Stara się i bardzo dużo robi, zwłaszcza na wioskach, dlatego wszyscy sołtysi stoją za burmstrzem i jak będzie trzeba zrobimy referendum i odwołamy radnych – powiedziała pani sołtys. – Pan radny Sobczak mówi, że się nic nie dzieje? Marazm był za burmistrza Matusewicza.
Pani sołtys nie kryje również swojego oburzenia z odwołania przewodniczącej Ireny Pietrzykowskiej. – Na lutowej sesji nie wytrzymałam i krzyknęłam zdrajcy! Jak mogli tak zdradzić burmistrza i jego radnych? – pyta pani sołtys. – Po co drugi raz Makarewicz przewodniczącym? Pan Makarewicz już był przewodniczącym i niczego nie zrobił – komentuje sołtys Dawidowicz i dodaje, że radny Sobczak skoro został radnym z naszego okręgu, niech wreszcie zajmie się naszymi sprawami. Ulice: Piaskowa, Rolnicza, Wiejska. Na Wiejskiej nie ma kanalizacji burzowej ani chodników. Jak słucham radnego Sobczaka, który zabiera głos w sprawie ulicy Poniatowskiego, a to nie jest jego okręg, to się zastanawiam czy radny nie zapomniał, który okręg go wybrał?

Jak przekazała w rozmowie z nami pani sołtys Dawidowicz, sołtysi są w kontakcie i wszyscy jednym głosem mówią, że stoją murem za Domańskim. Jeśli radni planują kłócić się z burmistrzem, tak jak za czasów Matusewicza, to sołtysi wezmą sprawy w swoje ręce i zorganizują referendum, w którym odwołają radnych.

Komentarze (26)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Walerian

odpowiedz
14.05.2020 22:44

Komu potrzebna jest ta rozpierducha? Kto i co na niej zyska lub chce zyskać? Na pewno nie wróży to dobrze ani mieszkańcom gminy Trzebiatów ani jej rozwojowi. Burmistrz i radni będą się skupiać na "wojenkach" personalnych, a ważne sprawy będą traktowane po macoszemu lub co gorsza torpedowane na zasadzie "na złość". Jak Pan Burmistrz (z całym szacunkiem i sympatią do Niego) oraz Państwo Radni (również z szacunkiem) nie potrafią się razem, wspólnie i ku publicznemu dobru "bawić w piaskownicy" to niech po prostu z niej odejdą. Współpraca i związany z nią rozwój, polegają na osiąganiu kompromisów a nie bezmyślnym stawianiu przez którąkolwiek stronę na swoim za wszelką cenę. Źle się bawicie, pożytku żadnego z tego nie ma i tylko pisowcy zacierają ręce.Może czas Panie Burmistrzu zmienić doradców? Mam nieodparte wrażenie że doradzają Panu te same osoby co Panu Matusewiczowi, a Pan nie wyciąga wniosków z błędów poprzednika i szybko wszedł Pan w jego buty.Niestety nie z tej dobrej strony, a z tej najgorszej.

Panie Walerian

14.05.2020 22:44

Panie , co to znaczy ,, pisowcy zacierają ręce ? Myślę , że Pan w ten sposób jątrzy . Wszyscy jesteśmy pełnoprawnymi mieszkańcami tej gminy , bez względu na sympatie i przynależności partyjne , cała rzecz w tym byśmy swe ,różnorodne poglądy umieli wykorzystać dla dobra własnego i gminy Trzebiatów. Nie , Szanowny Panie! Jam nie pisior ,jam wolny człowiek,

W.

14.05.2020 22:44

Viola, a tobie kto zlasował tak mózg? Kółko różańcowe czy ojczulek z TV Trwam i Radia M. ? Komuna przyzwyczaiła cię do tego, że dostałaś za darmo to co nie Twoje, bo ukradzione poprzednim właścicielom i dlatego tak ci się podoba życie kosztem innych. Do roboty, a nie liczyć na to, że inni będą ciężko pracować i płacić podatki, a pasożyty będą z tego korzystać i wychwalać tych co jednych okradają, żeby dać roszczeniowym nierobom po to aby na nich głosowali!

Walerian

14.05.2020 22:44

Nie biorę i nigdy nie brałem żadnego zakichanego 500+. Na wychowanie i wykształcenie czwórki swoich dzieci oraz na swoje emerytury pracowaliśmy z żoną sami przez całe życie (nikt nam niczego nie dawał, a jak brakowało to się brało dodatkową robotę) - co i takim pisolubnym pasożytom jak Fredek i pan podpisujący się "Panie Walerian" polecam - zamiast liczenia na to, że będą żyli z tego co piosobolszewia zabierze tym, którzy całe życie ciężko pracują. I nie potrzebuję żenującej i ogłupiającej dodatkowej 13 emerytury tylko uczciwej waloryzacji tej co mam. Właśnie dlatego nie podoba mi się to coś co nazywa się PiS i ludzie którzy to coś wspierają. I nie mam szacunku do większości polityków (i tych z pierwszych stron gazet i tych lokalnych)- a całkowicie nie mam go w stosunku do tzw. działaczy partyjnych, zarówno tych z PiS, tych PO, PSL, SLD, jak i każdej innej formacji, którzy są w 90% przypadków mendami, nierobami i w wielu wypadkach zwykłymi zadufanymi w sobie głupkami, bez poczucia przyzwoitości, którzy i uważają, że wszystko im wolno, a większość obywateli tego kraju mają za ciemną masę bezmyślnego bydła, któremu wystarczy dać coś do koryta aby ich kochało, a potem już można robić co się chce nie patrząc na przepisy prawa czy zwykła przyzwoitość.

Viola

14.05.2020 22:44

Czerwony Kmiocie-jak cie określił Fredek- najpierw nabierz szacunku dla samego siebie. Ja wychowałam pięcioro dzieci i co z tego? Wyborcza i TVNy zlasowały ci mózg do reszty. Z ciebie już raczej Rzeczypospolita pożytku mieć nie będzie. PRL- miał. Ciesz się życiem, które ci jeszcze pozostało i szanuj bliźniego swego jak siebie samego.

Fredek

14.05.2020 22:44

Nie pasują ci Pisowcy czerwony kmiocie! Ręce po 500+ lub 13 tą emeryturę ochoczo wyciągasz? Szanuj Pisiaków i POmylenców!

Lee

odpowiedz
14.05.2020 22:14

Burmistrz i JEGO radni. A maże czas z ty skończyć - RADNYCH wybierają mieszkańcy - czy się mylę?

Justyna

14.05.2020 22:14

Radnych wybierają wszyscy mieszkańcy, nie tylko sołtysi.

Trzebiatowiak

14.05.2020 22:14

Pani sołtys poczuła się ważna.

Czysty wozduch

14.05.2020 22:14

Woń z oczyszczalni , niektórych otumania .

WYBORCA

odpowiedz
15.05.2020 12:57

Pogratulować, jak zwykle słynny Trzebiatow i jak zwykle z bardzo złych powodów. Panu Burmistrzowi ( na którego glos oddałam w ostatnich wyborach ... czego zaczynam żałować) i Pani Soltys ktora cierpi na bezsenność z powodu zamieszania które pewnie jak zwykle sama wywołała przypominam że Trzebiatów, jak i cały kraj cala Europa i świat walczy z okropną pandemia. I w tej chwil to powinno być waszym punktem skupienia (jak pomóc potrzebujacym w naszej gminie) a nie publiczne oczernianie innych. Jak się ludziom pali grunt pod nogami to panikę sieja robią glupie rzeczy. I to jest dokładny tego przykład.

Wyborca-czyni

15.05.2020 12:57

Proszę nam wyjaśnić, czego Pani żałuje ? Była pani młoda i głupia , czy po kilku głębszych Pani swój głos oddała? To też można wybaczyć.

Realnie myśląca.

odpowiedz
15.05.2020 18:14

Prawda jest taka, że na stanowisku Burmistrza powinien być człowiek młody, z charyzmą, energiczny, przedsiębiorczy, który ma dużo dobrych pomysłów i umiejętnie je realizuje. To samo dotyczy Radnych. Po co starsi ludzie pchają się do Rady, a potem nic nie robią na rzecz gminy, tylko pierdzą w stołki, no i biorą niemałą kasę. W starszym wieku to już tylko różaniec i zabawa z wnukami pozostaje .

Stary aż śmierdzi

15.05.2020 18:14

Można myśleć realnie i zarazem głupio , jak tu się Pani przytrafiło.Ma Pani starych rodziców , dziadów? Czy są półgłówkami , mniej wartościowymi mieszkańcami tego miasta? Chce ich Pani wykluczyć ? Proszę o pomysły na gminę ,,młoda'' panienko- ocenimy !

Piotr.

odpowiedz
16.05.2020 12:54

Drodzy Państwo, w swych komentarzach zapominajcie o jednej zasadniczej sprawie. Rada w gminie jest najważniejszym organem władzy, jest organem uchwałodawczym a burmistrz organem wykonawczym. Należy zakończyć raz na zawsze z inwestycjami tylko dla tych którzy popierają burmistrza na przykład sołtysów, i nic dziwnego dlaczego Pani Dawidowicz dała Tak głupi artykuł. Tu należy się zastanowić co zrobić aby był rozwój naszej gminy, aby nie było żadnych podziałów. Sołtysi niech zajmą się tylko swoimi sołectwa i tam niech tracą swoją polityczną energię.

Młody człowiek ze wsi

16.05.2020 12:54

Wniosek, że wszelkie inwestycje robione są tylko w miejscach gdzie Burmistrz ma popracie jest przesadzony. W każdej wiosce jest wiele do zrobienia. Mieszkańcy wsi nie są gorsi od tych z miasta. My też chcemy mieć wyremontowane drogi! Marzy mi się aby rada i burmistrz obrali wspólny kierunek, który będzie korzystny dla całej Gminy Trzebiatów, bez przekreślania problemów osób ze wsi. Sołtysi bardzo poświęcają się dla swojej społeczności i często muszą bronić się przed krytyką, a pozytywną energię kierują tam gdzie trzeba.

Do Wiesiołek

16.05.2020 12:54

No to stawiaj chatę a Sołtysowa może Ci się przyśni

Wiesiołek

16.05.2020 12:54

A mnie się marzy na wsi chata ,oraz sołtysowa , co po chatach ,, lata''

leszek

odpowiedz
17.05.2020 07:01

Generalnie komentarze świadczą o tym, że coś jest nie tak. Ale może zamiast krytykanctwa ograniczyć się do krytyki - tzn konkret i propozycja jego rozwiązania.

Trzebiatomus Maximus

odpowiedz
16.05.2020 19:24

Panie,jestem już stary i niedołężny , tracę już siły , już nie ten słuch i wzrok , normalna rzecz przy starości Proszę Cię jednak Panie , nie zabieraj mi rozumu , jak dla owych zabrałeś , bo bez niego jestem niczym .

JWJ52

odpowiedz
16.05.2020 07:27

No to mamy polski tygielek w naszej gminie . A gdzie polska racja stanu , gdzie gminna racja stanu .

Arek

odpowiedz
16.05.2020 18:35

Co mogą stracić nic obiecał w Gołańczy pomorskiej nowa drogę i co i wycofał się może i dla miasta coś robi ale dla gmin chyba nic

Młody człowiek ze wsi

16.05.2020 18:35

W okresie gdy koronawirus uderza w gospodarkę ciężko jest realizować tak olbrzymie inwestycje jak planowana przebudowa drogi w Gołańczy Pomorskiej. Gmina skorzysta gdy radni i burmistrz będą współpracowali oraz szanowali wzajemne pomysły. Nie wiem co decyduje o wyborze inwestycji. W jednych wioskach robi się więcej, w innym już mniej. Powinno się pamiętać o wszystkich, bez względu na sympatię, siłę przebicia i determinację radnego z danego regionu.

KAROLINA

16.05.2020 18:35

Radni wysiaduja...wielu z nich tylko kasę jako dodatek czesto do renty lub emerytury..czy wyborcy slepcy??Trzebiatów be przyszłosci nic nie widac ani slychac by cos tzw radni robili brak pomyslow i blokowanie prac burmistrza jak mówi z mMakarewiczem który kolejny raz...i co??a no nic Poco utrzymywac to stadko radnych???Widac pan Sobczak mlody ma pomysł inny by ruszyc cokolwiek ale??...jak slychac...

Jan

odpowiedz
19.05.2020 10:06

Odnoszę wrażenie, ze sołtysi zapomnieli się i zagalopowali. Zapomnieli jak jest ich rola i gdzie jest ich miejsce. Okręgi z których wybrano radnych, są ludnościowo większe niż wielkość większości wiosek i w związku z tym, każdy radny reprezentują większą ilość wyborców niż jakikolwiek sołtys. Jak sołtysi chcieli być radnymi, to mogli wystartować w wyborach na radnych, a nie na sołtysów i pokazać co potrafią zamiast pyskować z tylnego siedzenia. Grożąc radnym odwołaniem w referendum, zapomnieli zdaje się, że sami również nie są nietykalni i również ich także można odwołać.

Młody człowiek ze wsi do ,,JANA"

19.05.2020 10:06

O odwołaniu Sołtysa decydują mieszkańcy na zebraniu. Jeżeli Sołtys jest dobrym gospodarzem i w wolnym czasie robi wszystko dla dobra Sołectwa, to NIKT go nie będzie chciał odwoływać i to tylko dlatego, że wstawił się za Burmistrzem. Poza tym nie sądzę aby pod tym materiałem prasowym podpisał się każdy Sołtys. W naszej Gminie są Radni, którzy też są Sołtysami. Nie wiem nic o pyskówkach Sołtysów, oglądałem kilanaście razy sesję online i nic takiego nie słyszałem. Wychodzi na to, że to tylko kilku z nich przeszkadzało skoro pogłosu nie było.