Sołtys Żółwiej Błoci apeluje o konsultacje. Nie wszyscy chcą budowy centrum logistycznego

2022-09-27 18:40
Paweł Palica
2022-09-27 18:40

Na spotkaniu z wiceburmistrzem Tomaszem Banachem nie zakończyło się zamieszanie związane z planowaną budową dużego kompleksu magazynowego w pobliżu węzła Goleniów - Lotnisko.

Mieszkańcy Żółwiej Błoci, o czym informowaliśmy, z wiceburmistrzem gminy Goleniów spotkali się wczoraj. Rozmowa dotyczyła planów związanych z wybudowaniem przez koncern Panattoni centrum logistycznego na przedłużeniu ul. Nowogardzkiej, realizacja tej inwestycji, zdaniem części mieszkańców wsi, może bowiem znacznie obniżyć komfort ich życia.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Jak się okazuje, na samej dyskusji sprawa się nie kończy. Sołtys Żółwiej Błoci, Teresa Jancelewicz, skierowała już do burmistrza Roberta Krupowicza oraz wszystkich radnych miejskich pismo, w którym zawnioskowała o wycofanie z porządku obrad jutrzejszej sesji Rady Miejskiej projektu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla terenu, na którym realizowana ma być inwestycja.

- Prosimy o przeprowadzenie szerokich konsultacji w zakresie zagospodarowania przestrzennego i kierunków rozwoju w obrębie geodezyjnym Żółwia Błoć celem zaznajomienia się i doprecyzowania w temacie sprawy co pozwoli na zapobieżenie konfilktom społecznym. Mieszkańcy Żółwiej Błoci nie są za hamowaniem rozwoju naszej gminy ale dynamika z jaką planowane są przedsięwzięcia o charakterze przemysłowym wyznacza priorytety działania lokalnej społeczności - napisała.

Sesja, podczas której radni zajmą się projektem uchwały, rozpocznie się jutro o godz. 10.00.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Filo

odpowiedz
27.09.2022 20:35

Jest park przemysłowy, jest strefa ekonomiczna w Nowogardzie w Szczecinie. Nie trzeba nam molochów magazynowych we spokojnej wsi. Nie po to ludzie uciekali z bloków na wieś, żeby teraz oglądać nowe blaszaki. Ale widać „władza” wie lepiej, czego chcą mieszkańcy. Drodzy mieszkańcy, otwórzcie oczy, zacznijcie się interesować jaki los nam gotują ludzie, którzy się kompletnie nie interesują miastem, a tylko swoimi osobistymi interesami.