2022-04-03 18:51

Zero punktów wywalczyły w rozegranej wczoraj ligowej kolejce drużyny Masovii Maszewo i Pomorzanina Nowogard walczące w klasie okręgowej.

Sparta Gryfice - Pomorzanin Nowogard 2:1 (1:0)
Bramka: Artem Oholiuk.
Ciężka przeprawa czekała Pomorzanina, który kolejny ligowy mecz rozegrał w Gryficach. Miejscowa Sparta w obecnym sezonie punktuje głównie u siebie (do sobotniego spotkania wygrała 8 meczów i tylko 1 przegrała), z kolei Pomorzanin rundę wiosenną rozpoczął od dwóch przegranych. Po pierwszych 45 minutach sobotniej konfrontacji lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy prowadzili 1:0, choć Pomorzanin miał doskonałą okazję do wyrównania, jednak zawodnik z Nowogardu nie trafił do praktycznie pustej bramki. W drugiej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie 2:0. Pomorzanina stać było jedynie na bramkę honorową, którą strzelił Artem Oholiuk. Po tej serii spotkań ekipa z Nowogardu zajmuje 13. pozycję w tabeli z dorobkiem 17 punktów.

Masovia Maszewo - Iskra Golczewo 0:2 (0:2)
Masovia w sobotę podjęła aktualnie czwartą drużynę klasy okręgowej, a więc Iskrę Golczewo. Wyżej notowani rywale dosyć szybko ustawili sobie spotkanie, jeszcze do przerwy strzelając dwie bramki. Jedną z nich strzelił doskonale znany z występów m.in. w Inie Goleniów – Radosław Wiśniewski. Masovia nie była w stanie tego dnia zdobyć choćby bramki honorowej i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gości. Maszewiacy po tej kolejce zajmują 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów.